X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Powiela wschodnią propagandę". Król o wypowiedzi Holland nt. Straży Granicznej

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 13:24
- Holland jest reżyserką kilku znaczących, wybitnych filmów, ale to nie znaczy, że w kwestiach politycznych nie zachowuje się bezrozumnie. W sprawie sytuacji na granicy powiela propagandę wschodnią - powiedział w Polski Radiu 24 publicysta Marek Król.
Marek Król
Marek KrólFoto: PR24/MR
Piotr Muller free 663.jpg
Powiązania migrantów z terroryzmem. Müller: opinia publiczna musi wiedzieć z jakim zagrożeniem mamy do czynienia

W poniedziałek szef MSWiA Mariusz Kamiński zapowiedział, że będzie rekomendował rządowi wydłużenie stanu wyjątkowego przy wschodniej granicy o 60 dni. O kryzysie związanym z napływem migrantów z terenu Białorusi mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król.

Odnosząc się do krytyki stanu wyjątkowego za to, że odciął on dziennikarzom dostęp do granicy, gość PR24 stwierdził, że "dziennikarze mogą ubiegać się o wizy i wjazd na Białoruś". - Zdolny i sprawny dziennikarz jest w stanie dojść do źródła informacji, np. legalnie przejechać na teren Białorusi - zaznaczył.

Posłuchaj
21:53 PR24 2021_09_28-12-37-00.mp3 Marek Król o presji migracyjnej na wschodniej granicy (Północ-Południe/PR24)

Podkreślił też, że na terenie przygranicznym dziennikarzom mogłoby grozić niebezpieczeństwo. - W przypadku jakiejś tragedii podniosłoby się larum, że polski rząd nie zapewnił reporterom bezpieczeństwa. Tu naprawdę trzeba mieć trochę wyobraźni - powiedział Król.

- Obecnie mamy w Polsce poważny problem, ponieważ sfera informacji jest niesuwerenna. Przestrzeń medialna jest okupowana przez postsowiecką i niemiecką agenturę wpływu z całą masą rezonatorów. Ci rezonatorzy powielają przekaz białoruski, łącznie z tym, że polski rząd "traktuje uchodźców jak bydło". Myślę, że duża część z nich jest nieświadoma tego, czemu to służy - skomentował publicysta.

Marek Król był też pytany o ostatnią wypowiedź Agnieszki Holland, która odbierając Platynowe Lwy na Festiwalu Filmowym w Gdyni porównała żołnierzy SG do strażników muru berlińskiego. - Nie godzę się na to, żeby obsadzać żołnierzy polskiej Straży Granicznej w rolach strażników muru berlińskiego z byłego NRD - mówiła reżyserka.

- Holland jest reżyserką kilku znaczących, wybitnych filmów, ale to nie znaczy, że w kwestiach politycznych nie zachowuje się bezrozumnie. W sprawie sytuacji na granicy powiela propagandę wschodnią - ocenił gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: Północ-południe

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Marek Król (publicysta)

Data emisji: 28.09.2021

Godzina emisji: 12.37

kp

Czytaj także

"Mamy do czynienia z walką obrazów". Sękowski o nowych informacjach nt. migrantów

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 09:47
- Na początku widzieliśmy zdjęcia z granicy takie, jak dziewczyna z kotem, matka z dzieckiem, teraz rząd pokazuje zoofilów i terrorystów - mówił w Polskim Radiu 24 Stefan Sękowski z Nowej Konfederacji. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Piotr Grzybowski ("Tygodnik Katolicki Niedziela") i Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna").
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ochrona granic jest sprawą najważniejszą i priorytetową". Piekarska o sytuacji przy granicy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 12:47
- Łukaszenka jest bandytą i mam nadzieję, że wcześniej czy później odpowie za swoje zbrodnie przeciwko prawom człowieka. I to jest sprawa poza wszelką dyskusją - mówiła w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń