more_horiz

Polacy w finale MŚ w siatkówce. Mazur: piąty set rozgrzał nas do czerwoności

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2022 22:03
- Był to mecz stojący na dobrym, momentami bardzo dobrym poziomie sportowym, Brazylijczycy postawili wyraźnie wysoko poprzeczkę w spodziewanych elementach - powiedział w Polskim Radiu 24 Ireneusz Mazur, były trener reprezentacji Polski w siatkówce komentując półfinałowy mecz Polaków. - Piąty set rozgrzał nas do czerwoności - dodał i ocenił, że należałoby go nagrać i szczegółowo omawiać szkoleniowo.
Ireneusz Mazur ocenił, że piąty set meczu Polaków rozgrzał nas do czerwoności
Ireneusz Mazur ocenił, że piąty set meczu Polaków "rozgrzał nas do czerwoności"Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Reprezentacja Polski siatkarzy awansowała do finału mistrzostw świata. W rozegranym w katowickim Spodku półfinale "Biało-Czerwoni" wygrali z Brazylijczykami 3:2 (23:25, 25:18, 25:20, 21:25, 15:12). Rywalami Polaków w spotkaniu o złoto będą Włosi lub Słoweńcy. Drugi półfinał rozpocznie się o 21.00. Finał i mecz o trzecie miejsce - w niedzielę.

- W finale będzie się działo podobnie jak teraz - powiedział w Polskim Radiu 24 były trener reprezentacji Polski w siatkówce Ireneusz Mazur. - W jakiś dziwny sposób gramy mecze coraz wyższej jakości i z coraz większymi emocjami. To wróży nam finał sześciosetowy, może ośmiosetowy - powiedział, dodając, że "oczywiście żartuje".

Pytany o ocenę postawy Polaków w meczu z Brazylijczykami, gość "Północ-południe" stwierdził, że był to mecz stojący na dobrym, momentami bardzo dobrym poziomie sportowym. Brazylijczycy postawili wyraźnie wysoko poprzeczkę w spodziewanych elementach. To, że będziemy mieć przewagę w części ofensywnej, w zagrywce - o tym byliśmy przekonani, ponieważ potencjał naszych siatkarzy jest duży - analizował.

"Piąty set rozgrzał nas do czerwoności"

Ekspert wskazał, że "Brazylijczycy postawili w głównej mierze na defensywę i świetnie bronili, znakomicie przyjmowali" bardzo trudną zagrywkę Polaków. - Pierwszy set był manifestacją jakoś i siły drużyny brazylijskiej. Wzorem poprzednich meczów, a szczególnie ostatniego meczu z Amerykanami, pełni wiary, że potrafimy odwracać losy meczy w trudnych dla siebie warunkach, dążyliśmy do tego, by wyraźnie zaczął się mecz polaryzować - stwierdził. Jak dodał, przy stanie 2:1 Brazylijczycy "zaczęli świetnie atakować, znakomicie bronić" i Polacy "trochę stracili animusz".

- Piąty set rozgrzał nas do czerwoności - wskazał. Jak mówił, należałoby go nagrać i szczegółowo omawiać szkoleniowo. - Ten mecz stał na bardzo wysokim poziomie, to chyba jeden z naszych najlepszych meczów - ocenił Ireneusz Mazur.


Posłuchaj
23:38 Polnoc-poludniue--PR24_mp3 2022_09_10-21-35-00.mp3 Ireneusz Mazur po występie Polaków w półfinale MŚ w siatkówce, Piotr Chłystek przed meczem Igi Świątek ("Północ-południe"/ Pr24)

 

Więcej w nagraniu. W drugiej części także komentarz Piotra Chłystka z "Przeglądu Sportowego" przed meczem Igi Świątek.

Czytaj także: 

***

Audycja: "Północ-południe"

Prowadzący: Ewa Wasążnik

Gość: Ireneusz Mazur (były trener reprezentacji Polski w siatkówce)

Data emisji: 10.09.2022

Godzina emisji: 21.36


mbl

Zobacz także

Zobacz także