more_horiz

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022. Były prezes PZPN: będzie dobrze, wyjdziemy z grupy

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2022 22:44
- Mam dobre przeczucia. (...) W sytuacji naszej reprezentacji "dobrze" to jest awans z grupy, a może będzie bardzo dobrze, czyli jeszcze jeden szczebelek.  Myślę, że na tych mistrzostwach rozegramy minimum cztery mecze - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Listkiewicz (były prezes PZPN). Gościem programu był także Arkadiusz Onyszko (były reprezentant Polski w piłkę nożną, bramkarz).  
Pierwszy mecz Biało-Czerwonych odbędzie się we wtorek,  22 listopada.
Pierwszy mecz Biało-Czerwonych odbędzie się we wtorek, 22 listopada. Foto: Dziurek/Shutterstock

W niedzielę (20.11) rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Gospodarzem imprezy jest Katar. Pierwszy mecz Polacy rozegrają z Meksykiem - we wtorek 22 listopada. 

O swoich faworytach tegorocznego mundialu mówił Michał Listkiewicz. - Dla mnie faworytem jest Brazylia, bardzo lubię tę drużynę. Zawsze zachwycałem się grą Brazylijczyków, nawet wtedy, kiedy nie do końca im szło. To jest cała esencja pięknego futbolu. Będę im bardzo kibicował - przyznał.

Zapytany o szanse Biało-Czerwonych na wygraną, były szef Polskiego Związku Piłki Nożnej odpowiedział, że "ma dobre przeczucia". - Myślę, że mimo, że oczekiwania są dużo niższe niż na poprzednich mundialach, kiedy ten "balonik" był pompowany. (...) Będzie dobrze - dodał. 

Z kolei Arkadiusz Onyszko powiedział, że jego faworytem jest drużyna z Argentyny. - Uważam, że drużyny południowe, które są zaadaptowane do takich warunków jakie panują w Katarze, one będą miały dosyć duży handicap - stwierdził.  

*** 

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy mistrzostw świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022 <<<

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:16 PR24 2022_11_19-21-35-44.mp3 A. Onyszko i M. Listkiewicz gośćmi Łukasza Sobolewskiego ("Północ-Południe") 
* * *

Audycja: Północ - południe 

Prowadził: Łukasz Sobolewski

Goście: Arkadiusz Onyszko (były reprezentant Polski w piłkę nożną, bramkarz), Michał Listkiewicz (były prezes PZPN)

Data emisji: 19.11.2022

Godzina emisji: 21.35

kmp

Zobacz także

Zobacz także