more_horiz

Mecz finałowy mundialu. Grzegorz Lato: marzenie, do tego rewelacyjny sędzia

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2022 22:10
- Wspaniała atmosfera, mecz na najwyższym poziomie. Do tego polski sędzia Szymon Marciniak, który był perfekcyjny i nie dał sobie w kaszę dmuchać - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Lato (uczestnik trzech mundiali, król strzelców Mundialu w 1974 roku, były prezes PZPN). 
Szymon Marciniak
Szymon MarciniakFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Reprezentacja Argentyny została piłkarskim mistrzem świata! W stojącym na niesamowitym poziomie finale turnieju w Katarze "Albicelestes" pokonali po rzutach karnych broniącą tytułu Francję 4-2. W regulaminowym czasie padł wynik 3:3. Mecz prowadzili polscy sędziowie, na czele z Szymonem Marciniakiem.

O postawie sędziego mówił Grzegorz Lato, uczestnik trzech mundiali, w ocenie, którego Szymon Marciniak to jeden z bohaterów finałowego meczu Francja - Argentyna. - To był finał marzeń. Poza tym rewelacyjnie sędziował Polak - Szymon Marciniak. Widać było, że miał posłuch u zawodników, wszyscy wiedzieli, że to nie są żarty - przyznał.

W opinii byłego szefa PZPN, Marciniak cieszył się dużym autorytetem na murawie. - Na koniec mundialu mieliśmy wisienkę, że Polak sędziował i robił to super - dodał. 

Czytaj także:


Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
08:07 PR24 2022_12_18-21-37-47.mp3 Grzegorz Lato o głównym aribitrze spotkania Francja-Argentyna ("Północ-Południe")

 

* * *

Audycja:  "Północ - Południe"

Prowadzący: Łukasz Sobolewski 

Gość: Grzegorz Lato (uczestnik trzech mundiali, król strzelców Mundialu w 1974 roku, były prezes PZPN)

Data emisji: 18.12.2022

Godzina emisji: 21.37

kmp

Zobacz także

Zobacz także