X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dzień gniewu 8 Marca". Manasterski: ta masa nie wywróci Polski

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 10:54
- Podejrzewam, że dojdzie do ekstremalnych wydarzeń, ataków na policję, będą zniszczenia i korki we wszystkich miastach - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna). Gośćmi byli również prof. Jacek Reginia-Zacharski i dr Artur Wróblewski. 
Audio
  • Prof. Jacek Reginia-Zacharski, dr Artur Wróblewski i Miłosz Manasterski o protestach w ramach Strajku Kobiet (Debata w PR24)
Strajk Kobiet. Zdjęcie ilustracyjne
Strajk Kobiet. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dziurek / Shutterstock.com

Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada, że tegoroczny Dzień Kobiet będzie Dniem Kobiet bez Kompromisów. Na 8 marca zapowiada protesty w całym kraju i zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy legalizującym aborcję, pod petycjami i inicjatywami uchwałodawczymi do samorządów, m.in. o dofinansowanie in vitro i szczepień przeciwko HPV, w sprawie gabinetów ginekologicznych bez klauzuli religijnej i dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami oraz nadawania ulicom, placom i rondom nazw Praw Kobiet.

forum-0590306354-12.png
"To jest nasze wielkie zwycięstwo". Lempart chwali PO za decyzję ws. aborcji

Zdaniem prof. Jacka Regini-Zacharskiego "trzeba założyć, że coś się wydarzy". - Natomiast potencjał tej aktywności się wyczerpuje. Będzie wzmożenie i mobilizacja, będą działy się zauważalne rzeczy. Przypuszczam jednak, że 8 marca dojdzie dojdzie po potężnej eksplozji niewielkiej eksplozji niewielkiego kapiszona - powiedział. 

Również zdaniem Miłosza Manastarskiego zapowiedzi są szumne i ambitne. - Zdumiało mnie genialne ocenzurowanie facebookowej strony Strajku Kobiet. Każdy wpis dotyczący polityki w mediach społecznościowych wywołuje reakcję. Emocje po prostu się kłębią. Nie może się zdarzyć, żeby pod jakimś postem, zwłaszcza kontrowersyjnym, nie było negatywnych komentarzy. Tam nie było żadnego. Także gratuluję, mamy pokaz możliwości lewackich środowisk - powiedział publicysta. Stronę obserwuje 528 tys. osób, 487 tys. ją lubi. - To dużo, ale nie jest to masa, która może wywrócić Polskę do góry nogami. Podejrzewam, że dojdzie do ekstremalnych wydarzeń, ataków na policję, będą zniszczenia i korki we wszystkich miastach. Wiele hałasu o nic  - stwierdził gość Polskiego Radia 24. 

Czytaj także: 

Głównym postulatem tegorocznego Dnia Kobiet bez Kompromisów jest dostęp do legalnej aborcji. "Idziemy po wszystko! Między innymi po całkowicie uwolnioną z łańcucha paragrafów możliwość przerywania ciąży, z pełnym dostępem do odpowiedniej farmakologii, a w przypadku tej wczesnej – zdemedykalizowaną, bez klauzuli sumienia i bez jakichkolwiek ograniczeń" - piszą aktywistki w informacji na temat obchodów 8 marca. " 8 Marca to nie jest dzień goździków i rajstop. 8 Marca to dzień gniewu i walki. Dzień siostrzeństwa i solidarności. Dzień zmieniania świata, dzień robienia rzeczy" - podkreślają organizatorki wydarzenia.


Posłuchaj
51:39 PR24_mp3 2021_03_06-09-05-58.mp3 Prof. Jacek Reginia-Zacharski, dr Artur Wróblewski i Miłosz Manasterski o protestach w ramach Strajku Kobiet (Debata w PR24)

 

- Jak coś jest do wszystkiego, to jest  do niczego. I mydło i powidło - powiedział z kolei dr Artur Wróblewski. Jego zdaniem cały ruch jest mało realistyczny i wymyślony po to, aby prowokować, by mieszać w Polsce. - Mamy ruch, który głosi nierealistyczne hasła aborcji na życzenie. Tak naprawdę chodzi jednak o zdobycie władzy - podsumował. 

W Warszawie manifestacja rozpocznie się 8 marca o godz. 16 na rondzie Romana Dmowskiego zwanym przez OSK rondem Praw Kobiet.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Debata w PR24"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: prof. Jacek Reginia-Zacharski (politolog, Uniwersytet Łódzki), dr Artur Wróblewski (amerykanista, Uczelnia Łazarskiego), Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna)

Data emisji: 6.03.2020

Godzina: 09.06

Czytaj także

"Dyskusje o aborcji służą rozgrywkom politycznym". Publicysta o Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 09:55
- Wcześniej były inicjatywy, chociażby SLD, liberalizacji ustawy o aborcji, mało kto się tym interesował. Protesty wybuchły, gdy sprawę aborcji podczepiono pod anty-PiS. To świadczy o tym, że te kwestie są w Polsce instrumentalizowane, same w sobie nie mają potencjału, by na trwałe zmienić politykę - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność"). W Debacie udział wzięli również Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") i Dariusz Grzędziński (wprost.pl).
rozwiń zwiń