X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Lech Wałęsa szuka pracy. Manasterski: jako symbol dewaluuje się, staje się własną karykaturą

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 09:26
- Były prezydent trwoni życiowy kapitał. Robi to systematycznie angażując się w bieżące potyczki polityczne. Trochę szkoda. Mimo wielu kontrowersji jest symbolem zmiany naszego kraju. Ten symbol dewaluuje się, staje się własną karykaturą - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. Gośćmi byli również politolog prof. Jacek Reginia- Zacharski i publicysta Michał Wróblewski.
Lech Wałęsa
Lech WałęsaFoto: PAP/Adam Warżawa

Lech Wałęsa zamieścił swoje ogłoszenie na portalu flexi.pl, który jest przeznaczony dla osób powyżej 50. roku życia szukających pracy. "Chcę się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem" - pisze w ogłoszeniu b. prezydent. 

forum lech wałęsa 1200.png
6 tys. emerytury to za mało? Wałęsa: będę pod kościołem zbierał pieniądze

Miłosz Manasterski przypomniał, że tego typu usługi są normą w kręgu politycznych emerytów i celebrytów. - Można ich wynająć, specjalizują się w tym odpowiednie agencje. W przypadku Lecha Wałęsy jest jednak kłopot. Dla wielu osób pozostaję postacią pomnikową, widzą w nim przywódcę "Solidarności". Trudno sobie wyobrazić, żeby dostarczał rozrywki podczas komunii lub chrztów. Tym bardziej, że póki trwa pandemia takie wydarzenia są ograniczone. Kłopot polega też na tym, że od dawna istnieje rynek sobowtórów. Pewnie taniej będzie wynająć taką osobę. Przy czym nie jest powiedziane, że wynajęcie sobowtóra będzie oznaczało niższą jakość spotkania - powiedział publicysta. 

Jego zdaniem Lech Wałęsa trwoni życiowy kapitał. - Robi to systematycznie angażując się w bieżące potyczki polityczne. Trochę szkoda. Mimo wielu kontrowersji jest symbolem zmiany naszego kraju. Ten symbol dewaluuje się, staje się własną karykaturą - dodał Miłosz Manasterski. 

Wiedza i doświdczenie

Były prezydent reklamuje się jako "doświadczony przywódca i świetny mówca". "laureat Pokojowej Nagrody Nobla, prezydent RP 1990 - 1995, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ "Solidarność", poprowadzi spotkania i szkolenia z leadership, przyjmie zaproszenia na spotkania motywacyjne w firmach, ale też w rodzinach, możliwe dodatkowe usługi promocyjne, wspólne zdjęcia, autografy" - czytamy w ogłoszeniu. Podkreśla też, że chce "dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem". ". Spotykałem się z przywódcami państw, z królami, z Papieżem, chętnie przekażę doświadczenia i wiedzę w polskich firmach, wezmę udział w ich promocji na świecie, by budować realną wartość polskiej gospodarki" - napisał Wałęsa.

Zdaniem prof. Jacka Regini-Zacharskiego Lech Wałęsa ma potrzebę czucia się potrzebnym. - Pojawiła się podaż na rynku. Obawiam się, że popyt nie wyjdzie poza zero. Lech Wałęsa przyzwyczaił nas do wystąpień, które rozgrzewają umysły - powiedział politolog. 

Natomiast Michał Wróblewski przypomniał, że rozmawiał niedawno z Aleksandrem Kwaśniewskim, który wskazywał, że czasy pandemii są również trudne dla byłych prezydentów, którzy musieli zrezygnować z udzielania wykładów i możliwość dodatkowego zarobkowania. - Kwaśniewski nigdy jednak nie narzekał na zarobki. Natomiast Wałęsa popełnił kilka wywiadów w których mówił o kłopotach finansowych. Każdy ma własne motywacje i wybiera sposób zarobkowania - podsumował gość Polskiego Radia 24. 


Posłuchaj
49:01 PR24_mp3 2021_04_17-09-06-44.mp3 Miłosz Manasterski, prof. Jacek Reginia-Zacharski i Michał Wróblewski o Lechu Wałęsie (Debata w PR24)

 

W ogłoszeniu były prezydent podał swoje oczekiwania finansowe. 1-2 godzinne spotkanie z byłym przywódcą "Solidarności" to koszt minimum 20 tys. złotych. Wałęsa zaznaczył jednak, że "cena jest do ustalenia".

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Debata PR24"

ProwadzącyJerzy Jachowicz

Goście: prof. Jacek Reginia-Zacharski (politolog, Uniwersytet Łódzki), Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna), publicysta Michał Wróblewski

Data emisji: 17.04.2021

Godzina emisji: 9.06

PR24/tj


Zobacz więcej na temat: Lech Wałęsa emerytura POLSKA

Czytaj także

"Chcę się dzielić wiedzą i doświadczeniem". Lech Wałęsa szuka pracy przez internet

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 18:54
Lech Wałęsa szuka pracy i zamieścił swoje ogłoszenie na portalu flexi.pl, który jest przeznaczony dla osób powyżej 50. roku życia szukających pracy - podaje portal PolsatNews.pl. "Chcę się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem" - pisze w ogłoszeniu b. prezydent i wycenia pojedyncze spotkanie na 20 tys. zł. 
rozwiń zwiń