X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy w Polsce postępuje proces laicyzacji?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 21:13
- Przyczyny, z powodu których język chrześcijański przestaje być rozumiany przez niektórych ludzi, mają charakter zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny. Chodzi o zmiany kulturowe inicjowane przez środowiska lewicowo-liberalne oraz o to, że Kościół nie jest skuteczny w komunikowaniu się tym językiem - powiedział dr Marcin Kędzierski, główny ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
Dr Marcin Kędzierski
Dr Marcin KędzierskiFoto: PR24/MS

Czy język i argumentacja chrześcijańska, klasycznie konserwatywna, przestała być w znaczącym stopniu zrozumiała i akceptowalna nie tylko przez ludzi młodych, ale szerzej przez opinię publiczną? Co takiego się stało, że język, którym posługiwano się przez ostatnie tysiąclecie, jest wypierany z dyskursu społecznego?

pomnik east news 1200 .jpg
"Element sterowanego szału". O. Marek Kotyński o profanacji figury Chrystusa
Posłuchaj
22:32 PR24_MPLS 2020_08_12-20-06-36.mp3 Dr Marcin Kędzierski o kondycji chrześcijaństwa w Polsce i o tym, co może być dla niego zagrożeniem ("Terlikowski na froncie")

- Przyczyny takiego stanu rzeczy mają dwojaki charakter i zewnętrzny, i wewnętrzny. Z jednej strony chodzi o zmiany kulturowe inicjowane i wspierane przez środowiska lewicowo-liberalne w ostatnich kilkudziesięciu latach, a z drugiej o to, że Kościół, jako hierarchia i wspólnota, nie jest skuteczny w komunikowaniu się tym językiem i w jego odczytywaniu na nowo tak, by mógł on wchodzić w pewien spór z osobami kwestionującymi pojęcia katolickie - wyjaśnił dr Marcin Kędzierski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Terlikowski na froncie"
Prowadzący: Tomasz Terlikowski
Gość: dr Marcin Kędzierski, główny ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego 
Data emisji: 12.08.2020
Godzina emisji: 20.06

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kościół we Francji i Włoszech. Upadli założyciele i liderzy nowych ruchów religijnych

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 21:29
- Nowe wspólnoty rozwijające się we Francji głównie w ramach Ruchu Odnowy Charyzmatycznej były znakiem żywotności francuskiego Kościoła. Jednak doszło w nich do rzeczy zupełnie niepojętych i bardzo trudno wytłumaczalnych – powiedział dr Sebastian Duda, teolog, filozof i publicysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To był oczywisty akt znieważenia". Marek Jurek o profanacji figury Chrystusa w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 20:49
- Znieważenie figury Chrystusa w Warszawie jest oczywistym znieważeniem samego Chrystusa i potraktowaniem Jego osoby jak listonosza, któremu można założyć tęczową flagę. Jeśli ktoś nie odnosi się z czcią do Chrystusa, to niech uzna fakt, że obraża ludzi - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Jurek, były marszałek Sejmu.
rozwiń zwiń