T. Terlikowski o sprawie prof. A. Nalaskowskiego: radykalny brak równowagi

- Prof. Aleksander Nalaskowski słynie z ciętego języka. Ten felieton też był ostry. Jeśli jednak rektorzy są tak oburzeni na brak sympatyczności tekstów swoich pracowników, to pytam się, co z Uniwersytetem Jagiellońskim i prof. Janem Hartmanem, którego teksty są nieporównanie bardziej ostre i obraźliwe – mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Terlikowski.

2019-09-14, 08:51

T. Terlikowski o sprawie prof. A. Nalaskowskiego: radykalny brak równowagi
Uczestnicy Marszu Równości, który przeszedł ulicami Katowic. 07.09.2019. . Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Posłuchaj

14.09.19 Tomasz Terlikowski: ideolodzy lewicy walczą o to, aby ich wizja rzeczywistości była jedyną dopuszczalną
+
Dodaj do playlisty

Postępowanie wyjaśniające wobec prof. Aleksandra Nalaskowskiego - jak oświadczono w środę na stronie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Torunia - dotyczy "sformułowań użytych w artykule prasowym poświęconym osobom o odmiennej orientacji seksualnej". Ze względu na potrzebę wyjaśnienia sprawy rektor UMK zawiesił profesora w obowiązkach nauczyciela akademickiego na trzy miesiące. Felieton prof. Aleksandra Nalaskowskiego został opublikowny w tygodniku "Sieci".

Powiązany Artykuł

Nalaskowski eastnews 1200.jpg
Prof. Aleksander Nalaskowski: zgwałcono moje prawa do przyzwoitości

Tomasz Terlikowski podkreślał niewspółmierność reakcji na tę publikację. - Można odnieść wrażenie, że łagodne przekroczenie reguł powoduje w przypadku osoby o konserwatywnych poglądach zawieszenie, a w przypadku osoby o poglądach postępowych nie wywołuje nic. Ta sprawa przypomina nam bardzo wyraźnie, że ideolodzy nowej lewicy, w tym LGBTQ+ nie wałczą o tolerancję, ani nawet o akceptację. Walczą o to, aby ich wizja rzeczywistości była jedyną dopuszczalną, aby każdy, kto myśli inaczej miał przemocą państwową, a także ponadpaństwową, globalną, ekonomiczną, zakneblowane usta – zaznaczył Tomasz Terlikowski.

Publicysta odniósł się również do działań organizacji ekologicznych. - Ekologia jest wykorzystywana przez lewicę do budowania ideologii, co powoduje, że prawica się od tych zagadnień dystansuje, co nie zawsze jest roztropne. Niestety ochrona środowiska jest dla pewnych środowisk hasłem politycznym, a nie realną troską. Nie interesuje ich tak naprawdę środowisko, ale jego wykorzystanie w walce ideologicznej – podkreślił gość audycji.

Audycję "Wojna cywilizacji" prowadził Robert Tekieli.

REKLAMA

Polskie Radio 24/ak

--------------------------------------

Data emisji: 14.09.2019

Godzina emisji: 7:35

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej