X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Grzegorz Górny: nie ma biologicznej determinanty homoseksualizmu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 09:01
- Punktem wyjścia do dyskusji jest stwierdzenie, że nie ma żadnego dowodu na to, że homoseksualizm jest wrodzony bądź zdeterminowany biologicznie, genetycznie czy hormonalnie – mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Górny.
Audio
  • 7.12.19 Grzegorz Góeny: nie ma genu odpowiedzialnego za skłonności homoseksualne
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Katie Stevens Photography

Grzegorz Górny przywoływał opublikowane w czasopiśmie "Science" wyniki badań, w których wykorzystano próbki genetyczne 600 tys. osób, wskazujące, że nie ma żadnego genu odpowiedzialnego za skłonności homoseksualne, ani innej, biologicznej determinanty. - Z drugiej strony jest bardzo wiele świadectw, relacji i dowodów, że jest to skłonność nabyta w procesie socjalizacji, będąca skutkiem uwiedzenia lub molestowania w dzieciństwie - zaznaczył.

Grzegorz Górny brał udział w międzynarodowej konferencji w której uczestniczyło ponad 250 osób z 50 krajów świata, naukowców terapeutów psychologów, którzy zastanawiali się nad problemem tzw. terapii reparatywnej czy reintegracyjnej, skierowanej do osób o skłonnościach homoseksualnych, którzy cierpią z powodu tej orientacji i chciałyby powrócić do tożsamości heteroseksualnej.

- Realizując w Holandii film na ten temat rozmawiałem z osobami, które przeszły taką terapię, widziałem przed sobą ludzi szczęśliwych, spełnionych, którzy opowiadając o swojej przeszłości opowiadali o swego rodzaju koszmarze, jaki ich dotykał, kiedy prezentowali opcję homoseksualną. W kilku wypadkach była ona efektem uwiedzenia w dzieciństwie i zdeterminowała ich dalsze życie - podkreślał

- Co ciekawe wykreślenie homoseksualizmu z rejestru zaburzeń przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne w 1973 r. nie stało się na skutek nowych odkryć naukowych, które pozwoliłyby zmienić to stanowisko, tylko na skutek głosowania wśród członków Towarzystwa. Okazało się, że o kwestiach naukowych rozstrzygają metody demokratyczne, czyli głosowanie. Za tym werdyktem poszła Światowa Organizacja Zdrowia. Doszło do tego, że w niektórych miejscach na świecie taka terapia, skierowana do osób o skłonnościach homoseksualnych jest zakazana. To jest pogwałcenie praw człowieka - stwierdził gość audycji.

Więcej w zapisie audycji.

Audycję "Wojna cywilizacji" prowadził Robert Tekieli.

Polskie Radio 24

--------------------------------------

Data emisji: 07.12.2019

Godzina emisji: 7:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wojna cywilizacji". Związki osób LGBT. "Podstawowe pytanie o naszą naturę"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 08:33
- Nigdy w dziejach ludzkości, przez wiele tysięcy lat, nie istniała instytucja homoseksualnego małżeństwa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Grzegorz Górny, publicysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stracił pracę po skardze środowisk LGBT. P. Gociek: to hipokryzja

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 08:25
- Gdyby jacyś "zwolennicy normalności" domagali się sankcji przeciwko lokalowi tylko dlatego, że jej właściciel jest np. osobą transpłciową, to to by oznaczało akt straszliwej nietolerancji w oczach tych osób - mówił publicysta Piotr Gociek, który był gościem audycji "Wojna cywilizacji" w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń