X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Człowiek został sprowadzony do rangi przedmiotu". Grzegorz Górny o Targach Dzieci w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 08:30
- Są to targi żywym towarem, chodzi w nich o tzw. macierzyństwo zastępcze, komercyjne - tak o Targach Dzieci w Brukseli, mówił a Polskim Radiu 24, publicysta Grzegorz Górny.
Grzegorz Górny
Grzegorz GórnyFoto: PR24

W Brukseli odbyły się międzynarodowe Targi Dziecięce. Gość PR24, Grzegorz Górny podkreśli, że na targach towarem ("produktem") są dzieci, a oferta kierowana jest do bogatych homoseksualistów. Co miesiąc, jak przypomniał, odbywają się one w różnych miastach na świecie i gromadzą dużą liczbę chętnych.

- Dziecko można wybrać z katalogów, określając rasę, płeć czy kolor włosów. Koszt wynosi od 90 tys. do 150 tys. dolarów i obejmuje on wynajęcie macicy, pomoc prawną, dostarczenie materiału biologicznego i niezbędne opłaty - powiedział Grzegorz Górny.


1200_LGBT_shutterstock.jpg
Środowiska LGBT przeciwne terapii konwersyjnej. Tekieli: jej zabranianie to coś potwornego, barbarzyństwo

"Surogacja altruistyczna"

Jak dodał, surogacja komercyjna jest zakazana w Belgii, ale praktyka pokazuje, że nikt nie przejmuje się obowiązującym prawem. Milczą także organizacje mające na ustach prawa kobiet. Jest obecna natomiast, jak przypomniał, surogacja altruistyczna, za którą oficjalnie nie pobiera się pieniędzy.

Tymczasem, jak zauważa Grzegorz Górny, mamy do czynienia z formą niewolnictwa kobiet i handlu żywym towarem, czyli dziećmi bo wiele surogatek decyduje się na wynajęcie macicy z powodów finansowych.

- Mówiąc o naszej cywilizacji trzeba powiedzieć, że człowiek został sprowadzony do rangi przedmiotu, zinstrumentalizowany. Można więc człowieka zniewolić, ma on swoją cenę. To uderzenie w godność ludzką - powiedział gość PR24.


Posłuchaj
23:17 PR24_MPLS 2020_11_14-07-35-08.mp3 G. Górny o Targach Dzieci ("Wojna cywilizacji")

Audycja: "Wojna cywilizacji" 

Prowadzący: Robert Tekieli

Gość: Grzegorz Górny

Data emisji: 14.11.2020

Godzina: 07.35

Czytaj także

Tekieli: papież nie wzywa do legalizacji związków partnerskich. Nie doświadczajmy Kościoła przez media

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 12:29
- To wcale nie jest wezwanie do legalizacji związków partnerskich. Jeśli ktoś doświadcza Kościoła przez media, na pewno pobłądzi. Mamy go doświadczać przez Eucharystię, przez wspólnotę i modlitwę - podkreślił w Polskim Radiu 24 dziennikarz Robert Tekieli, odnosząc się do wypowiedzi papieża Franciszka, która wywołała mnóstwo komentarzy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Targi Men Having Babies. Tekieli: kolejny front w wojnie cywilizacji życia i śmierci

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 12:30
- Mówimy o imprezie objazdowej, sprzedaż dzieci ma charakter obwoźny. Kupujący korzystają z kobiet, które nie mają pieniędzy lub nie chcą pracować, a wynajmują swoje ciała, żeby zostać zapłodnione niczym zwierzęta hodowlane - powiedział publicysta Robert Tekieli.
rozwiń zwiń