more_horiz

Wycinają lasy, by stawiać elektrownie słoneczne. Jerzy Kwaśniewski: to wykwit ideologii ekologicznej

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 08:23
- Koszty utrzymania tego typu obiektów są o wiele wyższe, a ich efektywność - o wiele niższa. Ryzyko dla energetyki krajowej wzrasta, bezpieczeństwo państwa natomiast maleje - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris. Jego zdaniem wycinanie lasów po to, by budować elektrownie słoneczne, to "jeden z wielu wykwitów ideologii". 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: SnvvSnvvSnvv/Shutterstock

We Francji wycina się lasy, aby stawiać elektrownie słoneczne - alarmuje aktywista klimatyczny Jean-Marc Jancovici. Według niego, żeby wyprodukować tyle samo energii z fotowoltaiki, co z elektrowni jądrowych, potrzeba 10 tysięcy razy więcej miejsca.

1200_wiatraki_shutterstock.png
"Europa będzie bardzo ubogim kontynentem". Jakub Pacan o unijnym pakiecie "Fit for 55"

- To jeden z wielu wykwitów tej ideologii, organizujących społeczeństwo i przemiany społeczne. Wiemy doskonale, że na przykład w Niemczech całkowicie odchodzi się od energii jądrowej pod wpływem politycznych nacisków. Niemcy w ten sposób dokonują przekonstruowania całej swojej gospodarki - powiedział Jerzy Kwaśniewski.

Posłuchaj
23:30 PR24 2021_11_13-07-35-02.mp3 Jerzy Kwaśniewski o ideologii działaczy ekologicznych (Wojna cywilizacji)

- Tak samo wielkie połacie lasów niszczone są po to, żeby tworzyć wielkie masowe uprawy, dzięki którym można produkować biopaliwo. Tym razem lasy są niszczone po to, żeby tworzyć farmy fotowoltaiczne. To wszystko nie jest oczywiście podyktowane racjonalną analizą gospodarczą - dodał gość PR24. 

Podkreślił, że "koszty utrzymania tego typu obiektów są o wiele wyższe, a ich efektywność jest o wiele niższa". - Ryzyko dla energetyki krajowej, energetyki narodowej wzrasta, bezpieczeństwo państwa natomiast maleje. Jedyna korzyść to zmiana całego systemu, która ma oczywiście doprowadzić również do wymiany elit, ma doprowadzić również do zmiany politycznej - zaznaczył Jerzy Kwaśniewski. 

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: "Wojna cywilizacji"
Prowadzi: Robert Tekieli
Gość: Jerzy Kwaśniewski (Ordo Iuris) 
Data emisji: 13.11.2021
Godzina emisji: 7.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także