more_horiz

"Zawiera w sobie mnóstwo pasji". Orbitowski o książce "Na okrągło. Sekretne życie roweru" Jody Rosen

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2023 13:46
Nie jest ważne, czy masz na koncie tysiące przejechanych kilometrów, czy rower to dla Ciebie tylko wspomnienie z dzieciństwa, Jody Rosen wywróci Twoje wyobrażenie o tej wszechobecnej maszynie do góry kołami. - Autor posiada wspaniałą cechę każdego pasjonata, czyli podnosi wagę obiektu swojej miłości, usiłując zaznaczyć jego miejsce w historii - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Orbitowski, który razem z Piotrem Goćkiem zrecenzował książkę "Na okrągło. Sekretna historia roweru". 
Okładka książki Jody Rosen Na okrągło. Sekretna historia roweru
Okładka książki Jody Rosen "Na okrągło. Sekretna historia roweru"Foto: mat.promocyjne

"Na okrągło. Sekretne życie roweru" stanowi reportaż, jest książką historyczną, esejem i opowieścią podróżniczą w jednym. Wraz z autorem wyruszamy w podróż przez wieki i kontynenty. Od pierwszych welocypedów aż po dzisiejsze odrodzenie roweru jako "zielonego pojazdu". 

- Książka zawiera w sobie mnóstwo pasji. Jody Rosen jest zapalonym rowerzystą. Pięknie opisana jest historia, gdy był kurierem i pracodawca uzależniał jego zarobki od ilości dostarczonych paczek. Nie chciał się spieszyć, bo radowała go sama jazda na rowerze. To rozczulający fragment. Autor posiada też wspaniałą cechę każdego pasjonata, czyli podnosi wagę obiektu swojej miłości, usiłując zaznaczyć jego miejsce w historii - powiedział Łukasz Orbitowski. 

Posłuchaj
23:19 PR24 2023_05_17-22-06-36.mp3 Książki "Na okrągło. Sekretne życie roweru" i "Moje ukochane t-shirty" (Posłowie)

 

Więcej w nagraniu. Orbitowski i Gociek zrecenzowali również książkę "Moje ukochane t-shirty" autorstwa Haruki Murakami.  

***

Audycja: Posłowie

Prowadzący: Piotr Gociek, Łukasz Orbitowski

Data emisji: 17.05.2023

Godzina emisji: 22.06

PR24

Zobacz także

Zobacz także