more_horiz

Piotr Gociek o filmie "Lansky": został ujęty w dość oczywiste ramy

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 11:02
- Mamy do czynienia z filmem przypominającym postać najważniejszej postaci podziemia mafijnego. Lansky to człowiek, którego nie udało się amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości nigdy za nic skazać - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. Wraz z Łukaszem Adamskim przyjrzeli się m.in. filmowi "Lansky".
Film Lansky to opowieść o przebiegłym gangsterze
Film Lansky to opowieść o przebiegłym gangsterzeFoto: Materiały promocyjne

Meyer Lansky to jedna z gangsterskich ikon amerykańskiego podziemia. Postać ta doczekała się kilku ekranizacji. W 2021 roku odbyła się premiera filmu poświęconego w pełni historii tego gangstera działającego przede wszystkim w okresie międzywojennym. Główną postać gra Harvey Keitel. W młodego Lanskiego wcielił się natomiast John Magaro.

"Oczywiste ramy"

Piotr Gociek powiedział, że fabuła produkcji została zrealizowana w dość oczywisty sposób. Podkreślił jednak, że cała produkcja dotyka bardzo ciekawej historii. - Mamy do czynienia z filmem przypominającym postać najważniejszej postaci podziemia mafijnego. Lansky to człowiek, którego nie udało się amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości nigdy za nic skazać. Był to geniusz liczb, który wiedział jak ukrywać zyski - powiedział.

- Całość historii została ujęta w dość oczywiste ramy. Dziennikarz śledczy pisze książkę na temat Lanskiego i ten zwierza się jemu ze swoich wspomnień. Jest to przyzwoity film, ale widzieliśmy też lepsze produkcje w tej tematyce - dodał.

Łukasz Adamski w swojej ocenie zwrócił uwagę przede wszystkim na grę Harveya Keitela. - Jest to film, który warto obejrzeć dla głównego aktora. Gra on mafioso stojącego nad grobem. Tę postać grało wielu aktorów, ale Harvey Keitel wyciągnął z niej coś więcej - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
24:05 PR24 2022_01_13-22-05-54.mp3 Piotr Gociek i Łukasz Adamski m.in. o filmie Lansky ("Nakręceni")

***

Audycja: Nakręceni - magazyn premier filmowych

Prowadzą: Piotr Gociek Łukasz Adamski

Data emisji: 13.01.2022

Godzina emisji: 22.06

dz

Zobacz także

Zobacz także