X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Andrzej Adamczyk: Polska liderem pod względem jakości nowo budowanych dróg

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 18:45
- Budujemy drogi według najnowocześniejszych standardów i technologii. Jesteśmy pod tym względem liderami - powiedział w Polskim Radiu 24 minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Podkreślił, że drogowa infrastruktura jest projektowana z troską o przyrodę.
Audio
  • 2.11.2019 Andrzej Adamczyk: budujemy bezpieczne drogi dla wszystkich (Polskie Radio 24)
Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.Foto: PR24/AK

Jednym z najważniejszych zadań, za które odpowiedzialny jest resort infrastruktury kierowany przez Andrzeja Adamczyka, jest rozwój polskich dróg. Minister uważa, że polskie jezdnie są coraz bliżej zachodnioeuropejskich standardów. 

Minister infrastruktury podkreślił, że Polska "jest liderem, jeśli chodzi o jakość nowo budowanych dróg". - Budujemy według najnowocześniejszych standardów i technologii - dodał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
201903140715_andrzejadamczyk.jpg
Andrzej Adamczyk o planie na kolejną kadencję: powstanie co najmniej 100 obwodnic

"Troszczymy się o przyrodę"

Andrzej Adamczyk zaznaczył, że nie widać tego podczas jazdy samochodem, ale drogowa infrastruktura jest projektowana z troską o przyrodę. Wskazał na przepusty dla zwierząt, z których "mogą skorzystać wszystkie zwierzęta w Polsce", ze względu na ich rozmiar. - Istotna część tych inwestycji, istotna część ich kosztów, to instalacje poświęcone przyrodzie - powiedział polityk.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym. Andrzej Adamczyk: twórzmy korytarze życia

- Budujemy bezpieczne drogi dla wszystkich tych, którzy korzystają z dróg, (...) ale też budujemy z myślą o środowisku - zadeklarował gość Polskiego Radia 24. Jako kolejny przykład takiego działania przywołał zasady nasadzenia odpowiedniej ilości drzew jako swoistą rekompensatę za te wycięte przy inwestycji.

Andrzej Adamczyk o swojej kadencji

Gość Polskiego Radia 24 mówił o tym, ile dróg przybyło odkąd objął swoje stanowisko. - Do końca tego roku to będzie około 1400 kilometrów. Na dzisiaj - 1190. Te inwestycje trwają - podkreślił.

Andrzej Adamczyk ogłosił, że pod koniec drugiej kadencji Prawa i Sprawiedliwości zostanie ukończony program autostradowy w Polsce. Do 2030 roku z kolei ma zostać wybudowane 6000 km dróg ekspresowy. Innym celem jest udrożnienie niektórych tras.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/msze

_____________________

Data emisji: 2.11.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: samorządy z dużym rządowym wsparciem na przebudowę dróg lokalnych

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 08:17
- Liczba dziur w drogach się zmniejsza, a będzie ich jeszcze mniej, bo wychodzimy do samorządowców z Funduszem Dróg Samorządowych. Samorządy otrzymają od rządu duże finansowe wsparcie na naprawę szos gminnych i powiatowych - powiedział w "Sygnałach dnia" minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że w tym roku na Fundusz Dróg Samorządowych trafi łącznie 6 mld zł.
rozwiń zwiń