X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Inwestycja czyni zadość integralności terytorialnej". Lipiec o budowie tunelu w Świnoujściu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 09:00
- Krytyka inwestycji w Świnoujściu ze strony opozycji, to już tzw. stara śpiewka. Podobnie było z budową CPK - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec z PiS. Gościem audycji był też Jarosław Rzepa z PSL. 
zdjęcie  ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/ARCH Marcin Bielecki

Goście PR24 rozmawiali między innymi o budowie tunelu w Świnoujściu, którego drążenie już się rozpoczęło, a koszt budowy to ponad 912 milionów złotych, z czego przeszło 775 milionów to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Resztę miasto Świnoujście dokłada z własnego budżetu. Prace mają zakończyć się w ostatnim kwartale 2022 roku.

"Niesamowicie dobra informacja"

Zdaniem Jarosława Rzepy z PSL, to bardzo ważna inwestycja dla Pomorza Zachodniego i Świnoujścia. Gehenną nazwał konieczność przemieszczania się mieszkańców każdego ranka pomiędzy dwoma wyspami.


PR24 Marek Gróbarczyk 1200.jpg
"Rozwój i większe bezpieczeństwo kraju". Gróbarczyk o budowie tunelu pod Świną

- Dla nas jest to niesamowicie dobra informacja. Jest to również związane z drogą ekspresową S3. To jest nasz interes narodowy. Ja często jeżdżę do Świnoujścia i wiem, jakie wiążą się problemy z codziennymi tam przeprawami. Trzymamy kciuki by nie było żadnych problemów przy odwiertach - powiedział poseł PSL.

"Inwestycja służy ludziom"

Krzysztof Lipiec z PiS zauważył, że krytyka przekopu tunelu ze strony opozycji, to już tzw. stara śpiewka. Dodał, że z podobną mieliśmy do czynienia przy projekcie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

- Ta inwestycja służy ludziom, a wszystko, co im służy, jest negowane przez totalną opozycję. Inwestycja wspomoże komunikowanie się mieszkańców, czyni zadość integralności terytorialnej. Wyrażam więc radość z powodu tego, że np. PSL jest zadowolone z tego, że polska sieć transportowa ulega poprawie - powiedział poseł PiS.


Posłuchaj
21:02 PR24_mp3 2021_03_09-08-06-52.mp3 K. Lipiec (PiS) i J. Rzepa (PSL) o przekopie tunelu w Świnoujściu ("Dwie strony")

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Dorota Kania

Goście: Krzysztof Lipiec (PiS) i Jarosław Rzepa (PSL)

Data emisji: 09.03.2021

Godzina: 08.06 

Czytaj także

"Nawiązanie do tradycji II RP". Marek Król o budowie tunelu pod Świną

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 13:40
 - Mimo kryzysu nie przerwano takich inwestycji jak tunel pod Świną, Mierzeja Wiślana i Centralny Port Komunikacyjny. Będą one decydowały o przyszłości Polski - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Marek Król z tygodnika "Sieci". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozwój polskiej infrastruktury. "W każdym regionie Polski toczą się inwestycje w drogowe lub kolejowe"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 10:41
- Dla nas najważniejsze jest to, że w każdym regionie kraju toczą się ważne inwestycje drogowe i kolejowe. Nie ma takiego regionu w Polsce, gdzie sprawa komunikacji byłaby zaniedbywana i na tym nam bardzo zależy - powiedział o rozwoju polskiej infrastruktury w kontekście rozpoczęcia budowy tunelu w Świnoujściu Szymon Huptyś, rzecznik Ministerstwa Infrastruktury.
rozwiń zwiń