more_horiz

"Inwestycja czyni zadość integralności terytorialnej". Lipiec o budowie tunelu w Świnoujściu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 09:00
- Krytyka inwestycji w Świnoujściu ze strony opozycji, to już tzw. stara śpiewka. Podobnie było z budową CPK - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec z PiS. Gościem audycji był też Jarosław Rzepa z PSL. 
zdjęcie  ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/ARCH Marcin Bielecki

Goście PR24 rozmawiali między innymi o budowie tunelu w Świnoujściu, którego drążenie już się rozpoczęło, a koszt budowy to ponad 912 milionów złotych, z czego przeszło 775 milionów to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Resztę miasto Świnoujście dokłada z własnego budżetu. Prace mają zakończyć się w ostatnim kwartale 2022 roku.

"Niesamowicie dobra informacja"

Zdaniem Jarosława Rzepy z PSL, to bardzo ważna inwestycja dla Pomorza Zachodniego i Świnoujścia. Gehenną nazwał konieczność przemieszczania się mieszkańców każdego ranka pomiędzy dwoma wyspami.


PR24 Marek Gróbarczyk 1200.jpg
"Rozwój i większe bezpieczeństwo kraju". Gróbarczyk o budowie tunelu pod Świną

- Dla nas jest to niesamowicie dobra informacja. Jest to również związane z drogą ekspresową S3. To jest nasz interes narodowy. Ja często jeżdżę do Świnoujścia i wiem, jakie wiążą się problemy z codziennymi tam przeprawami. Trzymamy kciuki by nie było żadnych problemów przy odwiertach - powiedział poseł PSL.

"Inwestycja służy ludziom"

Krzysztof Lipiec z PiS zauważył, że krytyka przekopu tunelu ze strony opozycji, to już tzw. stara śpiewka. Dodał, że z podobną mieliśmy do czynienia przy projekcie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

- Ta inwestycja służy ludziom, a wszystko, co im służy, jest negowane przez totalną opozycję. Inwestycja wspomoże komunikowanie się mieszkańców, czyni zadość integralności terytorialnej. Wyrażam więc radość z powodu tego, że np. PSL jest zadowolone z tego, że polska sieć transportowa ulega poprawie - powiedział poseł PiS.


Posłuchaj
21:02 PR24_mp3 2021_03_09-08-06-52.mp3 K. Lipiec (PiS) i J. Rzepa (PSL) o przekopie tunelu w Świnoujściu ("Dwie strony")

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Dorota Kania

Goście: Krzysztof Lipiec (PiS) i Jarosław Rzepa (PSL)

Data emisji: 09.03.2021

Godzina: 08.06 

Zobacz także

Zobacz także