more_horiz

Rusecka o Soku z Buraka: nie może być zgody na funkcjonowanie takich portali w demokratycznym państwie

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 09:16
- Deklaracją wszystkich demokratycznych ugrupowań powinno być potępienie działalności Soku z Buraka - mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Rusecka z PiS. Gościem audycji był też Jarosław Rzepa z PSL.

Goście PR24 rozmawiali na temat ewentualnego posiedzenia sejmowej komisji kultury, która miałaby zbadać możliwe finansowanie przez Platformę Obywatelską Soku z Buraka. - Na pewno potrzebne jest bardzo dogłębne wyjaśnienie tej sytuacji, być może w czasie komisji kultury, ponieważ widzimy, jak duże zasięgi ma ten nienawistny portal, a treści w nim zawarte są nieprawdziwe - powiedziała poseł PiS.

"Potępić tego typu działalność"

Giertych kozak 1200.jpg
Roman Giertych finansował działalność hejterskiego profilu Sok z Buraka? Nowe fakty

Urszula Rusecka dodała, że nie może być zgody na funkcjonowanie takich portali w demokratycznym państwie. - Powinniśmy potępić tego typu działalność, ponieważ kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą i taki jest zamysł działalności tego portalu. Ważne, by opinia publiczna poznała jasno i wyraźnie tajniki powstawania i rozpowszechniania tych fałszywych informacji - mówiła.

Jarosław Rzepa zauważył, że w demokratycznym państwie prawa, jeśli zachodzi podejrzenie, że tego typu działalność wspierali politycy, to trzeba sprawę wyjaśnić. - Przy czym dziś w polskim Sejmie, kiedy prosi się o komisję w sprawie Ostrołęki czy prezesa Obajtka, a Sejm nie reaguje, robi się taką aferę wokół Soku z Buraka - zauważył.

"Wyjaśnić każdą niepokojącą sytuację"

Dodał, iż w Polsce trzeba wyjaśnić każdą niepokojącą sytuację. - Bardzo proszę jednak, by także w innych tematach, które my jako PSL zgłaszamy, rządzący głosowali "za", by takie komisje powstały. Chciałbym, byśmy się traktowali równo - powiedział poseł PSL.


Posłuchaj
22:04 PR24_mp3 2021_03_30-08-06-46.mp3 U. Rusecka (PiS) i J. Rzepa (PSL) o Soku z Buraka ("Dwie strony")

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Dorota Kania

Goście: Urszula Rusecka (PiS) i Jarosław Rzepa (PSL)

Data emisji: 30.03.2021

Godzina: 08.06 

Zobacz także

Zobacz także