X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rusecka o Soku z Buraka: nie może być zgody na funkcjonowanie takich portali w demokratycznym państwie

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 09:16
- Deklaracją wszystkich demokratycznych ugrupowań powinno być potępienie działalności Soku z Buraka - mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Rusecka z PiS. Gościem audycji był też Jarosław Rzepa z PSL.

Goście PR24 rozmawiali na temat ewentualnego posiedzenia sejmowej komisji kultury, która miałaby zbadać możliwe finansowanie przez Platformę Obywatelską Soku z Buraka. - Na pewno potrzebne jest bardzo dogłębne wyjaśnienie tej sytuacji, być może w czasie komisji kultury, ponieważ widzimy, jak duże zasięgi ma ten nienawistny portal, a treści w nim zawarte są nieprawdziwe - powiedziała poseł PiS.

"Potępić tego typu działalność"

Giertych kozak 1200.jpg
Roman Giertych finansował działalność hejterskiego profilu Sok z Buraka? Nowe fakty

Urszula Rusecka dodała, że nie może być zgody na funkcjonowanie takich portali w demokratycznym państwie. - Powinniśmy potępić tego typu działalność, ponieważ kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą i taki jest zamysł działalności tego portalu. Ważne, by opinia publiczna poznała jasno i wyraźnie tajniki powstawania i rozpowszechniania tych fałszywych informacji - mówiła.

Jarosław Rzepa zauważył, że w demokratycznym państwie prawa, jeśli zachodzi podejrzenie, że tego typu działalność wspierali politycy, to trzeba sprawę wyjaśnić. - Przy czym dziś w polskim Sejmie, kiedy prosi się o komisję w sprawie Ostrołęki czy prezesa Obajtka, a Sejm nie reaguje, robi się taką aferę wokół Soku z Buraka - zauważył.

"Wyjaśnić każdą niepokojącą sytuację"

Dodał, iż w Polsce trzeba wyjaśnić każdą niepokojącą sytuację. - Bardzo proszę jednak, by także w innych tematach, które my jako PSL zgłaszamy, rządzący głosowali "za", by takie komisje powstały. Chciałbym, byśmy się traktowali równo - powiedział poseł PSL.


Posłuchaj
22:04 PR24_mp3 2021_03_30-08-06-46.mp3 U. Rusecka (PiS) i J. Rzepa (PSL) o Soku z Buraka ("Dwie strony")

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Dorota Kania

Goście: Urszula Rusecka (PiS) i Jarosław Rzepa (PSL)

Data emisji: 30.03.2021

Godzina: 08.06 

Czytaj także

"Korzystna dla obu stron". Prof. Domański o współpracy Kukiz'15 z PiS

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 18:07
- PiS jest naturalnym wyborem dla Pawła Kukiza - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk, komentując doniesienia o możliwej współpracy Kukiz'15 z Prawem i Sprawiedliwością. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Domański: za aktywnością Romana Giertycha może kryć się coś jeszcze

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 18:00
- Przypadek Romana Giertycha jest dziwny, tak jakby za jego działaniem stała jakaś obawa czy brak odwagi, a to może z czegoś wynikać - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk. 
rozwiń zwiń