X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Poseł PSL o paszportach covidowych: jesteśmy terroryzowani przez antyszczepionkową mniejszość

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 09:25
- Szantaż radykalnych środowisk w ramach Zjednoczonej Prawicy spowodował, że większość jest terroryzowana przez antyszczepionkową mniejszość - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Paszyk z PSL. Gościem audycji "Dwie strony" była także Paweł Rychlik z PiS.

Czwarta fala pandemii w Polsce nabiera tempa. W związku z tym w przestrzeni publicznej pojawiają się pytania o sposoby walki z koronawirusem. Coraz więcej osób opowiada się za wprowadzeniem w naszym kraju paszportów covidowych. Potwierdzają to badania opinii publicznej. Jak wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej", 59,5 proc. społeczeństwa jest za wprowadzeniem takiego rozwiązania.

słowacja 1200 free .jpg
Rekordowa liczba zakażeń na Słowacji. Rząd planuje zaostrzenie przepisów sanitarnych

Paszport szczepionkowy

Krzysztof Paszyk z PSL powiedział w Polskim Radiu 24, że rząd nie przygotował się na nadejście czwartej fali, choć wiadomo było o niej od dawna. Zdaniem posła, za taki stan rzeczy odpowiada aktywność przeciwników szczepień w obozie rządzącym. - Od kilku miesięcy wiedzieliśmy, że przyjdzie czwarta fala. Mam wrażenie, że rząd przespał ten czas. Szantaż radykalnych środowisk w ramach Zjednoczonej Prawicy spowodował, że większość jest terroryzowana przez antyszczepionkową mniejszość - powiedział.

Polityk zaznaczył także, że Polski nie stać na kolejny lockdown. Jego zdaniem, żeby temu zapobiec trzeba wziąć przykład z państw Europy Zachodniej i wprowadzić zdecydowane działania, które będą miały na celu wzięcie nakłanianie społeczeństwa do zaszczepienia się i izolowanie osób niezaszczepionych. Jedną z takich aktywności ma być wprowadzenie paszportu covidowego. - Żeby nie wprowadzać lockdownu należy wprowadzać znacznie bardziej zaawansowane działania niż organizowanie loterii. Istotne jest to, żeby nie doprowadzić do sytuacji paraliżu służby zdrowia - powiedział Krzysztof Paszyk.

Szczepienia

Paweł Rychlik z Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że proces szczepień, który przygotował rząd przebiega bardzo sprawnie i sposób jego organizacji jest doceniany w całej Europie. - Rząd od początku robi co może, aby zniwelować zdrowotne i gospodarcze skutki pandemii. Nasz proces szczepień jest podawany jako wzór. Nie tylko dla krajów Europy Środkowej i Wschodniej, ale i Zachodniej - powiedział.

Poseł zaznaczył, że jednak obok sprawnej organizacji i promocji szczepień przez rządzących, konieczna jest jasna odpowiedź społeczeństwa. - Bardzo ważna jest nie tyle odpowiedzialność rządu, ale współgranie z tym obywateli. Apeluje do niezaszczepionych, aby jak najszybciej udać się do punktu szczepień - podkreślił.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
20:40 PR24_mp3 2021_11_22-08-06-43.mp3 Krzysztof Paszyk i Paweł Rychlik o sytuacji pandemicznej ("Dwie strony")

***

Audycja: Dwie strony

Prowadzący: Dorota Kania

Goście PR24: Paweł Rychlik (PiS); Krzysztof Paszyk (PSL)

Data emisji: 22.11.2021

Godz. emisji: 8.06

dz

Czytaj także

COVID-19. Jak długo będziemy żyć w cieniu pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 16:18
Czwarta fala pandemii nie zwalnia. Ostatniej doby zarejestrowano w Polsce ponad 23 tys. zakażeń koronawirusem. Jak długo będziemy żyć w cieniu pandemii? Czy warto przyjmować kolejne dawki szczepionki? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia COVID-19. Prof. Maruszyński: szczepienie jest szczególnie ważne dla osób z chorobami współistniejącymi

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 18:11
- Nawet, jeżeli szczepieni zarazili się koronawirusem to przebieg zachorowania jest zdecydowanie łagodniejszy i nie trafiają do szpitali - mówił w Polskim Radiu 24 gen. prof. Marek Maruszyński, chirurg wojskowy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Kwiecień: obostrzenia, które dzisiaj obowiązują, są optymalne

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 08:35
- Obostrzenia obowiązują w Polsce do wielu miesięcy, pozostaje kwestia ich respektowania, na to musimy położyć nacisk. Nie wydaje mi się, aby pełny lockdown był korzystny i dla nas, i dla gospodarki - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń