more_horiz

"Główne zamierzenia zostały wykonane". Anna Kwiecień o przyczynach odejścia z rządu Jarosława Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 09:15
- To co zapowiadał prezes Jarosław Kaczyński, zrealizował - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień z PiS. Gościem audycji była też Paulina Matysiak z Lewicy. - Z perspektywy Polaków, odejście Jarosława Kaczyńskiego z rządu nie jest chyba jakąś wielką zmianą - stwierdziła.

Szef MON Mariusz Błaszczak został powołany na wicepremiera i ma kierować Komitetem ds. bezpieczeństwa, któremu szefował dotąd Jarosław Kaczyński. Opozycja twierdzi, że "Jarosław Kaczyński uciekł z rządu, a przecież trwa wojna na Ukrainie". Zdaniem Pauliny Matysiak z Lewicy, nie ma jednak większego znaczenia, czy Jarosław Kaczyński jest w rządzie, czy go nie ma.

"Jasno zapowiadał decyzję"

- Trudno czepiać się tego, że z rządu wyszedł skoro też jasno taką decyzję zapowiadał. Poza tym, na swoim miejscu pozostawił jedną z wierniejszych osób, ministra Mariusza Błaszczaka, natomiast z perspektywy Polaków, odejście Jarosława Kaczyńskiego z rządu nie jest chyba jakąś wielką zmianą, w moim przekonaniu Polacy nie mają poczucia wielkiej zmiany tutaj - wyjaśniła polityk Lewicy.

W wywiadzie dla PAP Jarosław Kaczyński mówił, że odszedłby z rządu już kilka miesięcy temu, gdyby nie wybuch wojny na Ukrainie. Prezes PiS ma teraz skupić się na działalności partyjnej. - Minister Błaszczak z całą pewnością zastąpi mnie znakomicie i sądzę też, chociaż to nie jest jeszcze ten moment, w którym mogę publicznie to ogłaszać, że zastąpi mnie pod każdym względem, także jeśli chodzi o wszystkie funkcje – powiedział w "Gościu Wiadomości" TVP.

"Zamierzenia zostały wykonane"

Anna Kwiecień z PiS zauważyła, że główne zamierzenia zostały wykonane, w tym kontrakty na dostawy broni, ustawa o obronie ojczyzny, także o obronie ludności cywilnej. Przypomniała, że Jarosław Kaczyński wszedł do rządu z określoną misją, a było nią właśnie przygotowanie bardzo obszernej ustawy o obroni ojczyzny. Podkreśliła, że to ustawa bardzo skomplikowana.

Czytaj także:

- To historyczna ustawa, jestem przekonana że będzie ona obowiązywała przez dziesiątki kolejnych lat. Tę misję pan Prezes zrealizował w sposób wzorowy, a ustawa została praktycznie jednogłośnie poparta w Sejmie, to dokument dotykający kwestii finansowania wojska, zwiększenia wyposażenia i komponentu ludzkiego. Podobnie na ukończeniu i tuż przed procedowaniem jest ustawa o ochronie ludności - mówiła Anna Kwiecień z PiS.

Posłuchaj
22:20 _PR24_AAC 2022_06_23-08-06-33.mp3 "Główne zamierzenia zostały wykonane". Anna Kwiecień z PiS o odejściu z rządu Jarosława Kaczyńskiego. Gościem "Dwóch stron" była też Paulina Matysiak z Lewicy.

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Anna Kwiecień (PiS) i Paulina Matysiak (Lewica)

Data emisji: 23.06.2022

Godzina: 08:06  


Zobacz także

Zobacz także