more_horiz

Tusk chce legalnej aborcji. Małecki: chce obciąć prawe skrzydło w PO

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2022 09:11
- Słowa Donalda Tuska były obliczone po to, żeby obciąć w swojej partii skrzydło prawicowe. Zauważył, że nie ma co szukać nowych wyborców po prawej stronie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Małecki z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji "Dwie strony" była także Daria Gosek-Popiołek z partii Razem.

Donald Tusk zadeklarował, że każdy, kto będzie na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej, musi popierać kwestię "aborcji na życzenie". Słowa te wywołały oburzenie i obawy, że wielu polityków może całkowicie zrezygnować z kandydowania. O tym, czy aborcja będzie jednym z głównych tematów kampanii wyborczej, rozmawiali politycy w audycji "Dwie strony" w Polskim Radiu 24.

Aborcja tematem w kampanii? 

Daria Gosek-Popiołek zapytana o to, czy słowa Donalda Tuska świadczą o tym, że aborcja będzie głównym tematem kampanii wyborczej, powiedziała, że są dużo ważniejsze tematy. - Pandemia, kryzys surowcowy czy wojna na Ukrainie pokazała nam, jak wiele jest do zrobienia, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Zarówno to bezpieczeństwo związane z obroną, ale także bezpieczeństwo socjalne, jak i społeczne - oceniła.

- Duże partie polityczne będą robić wszystko, żeby spory rozgorzały na poziomie abstrakcyjnym jak np. reparacje wojenne. My jako politycy jesteśmy zobowiązani do czegoś więcej niż tylko rozpalanie emocji - podkreśliła.

Jerzy Małecki ocenił, że wystąpienie Donalda Tuska było przede wszystkim elementem wewnętrznej gry w partii i ostatecznym zwróceniem się do lewicowego elektoratu. - Uważam, że Donald Tusk przez poruszenie tematu aborcji, czyli pozwolenie na zabijanie dzieci do 12. tygodnia życia, było obliczone po to, żeby obciąć w swojej partii skrzydło prawicowe. Zauważył, że nie ma co szukać nowych wyborców po prawej stronie - powiedział.

- Widzi duży potencjał w podebraniu głosów partii Razem czy SLD. Aborcja to temat zastępczy, który dotyczy środowiska Platformy Obywatelskiej - dodał.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
19:00 PR24_mp3 2022_09_08-08-08-36.mp3 Jerzy Małecki i Daria Gosek-Popiołek m.in. o aborcji i reparacjach wojennych (Dwie strony)

* * *

Audycja: Dwie strony

Prowadzący: Stanisław Janecki 

Goście: Jerzy Małecki (PiS), Daria Gosek-Popiołek (Razem) 

Data emisji: 08.09.2022

Godzina emisji: 08.08

dz

Zobacz także

Zobacz także