more_horiz

Posłowie Polski 2050 połączyli sabotaż NS2 z Polską. Król (PiS): warto się jednak dokształcić

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 09:30
- To, że do wybuchów na Nord Stream doszło nie na polskich wodach terytorialnych, to pan poseł Gramatyka kojarzy już, więc mówienie o sabotażu który miał ujawnić skalę zaniedbań państwa polskiego jest nadużyciem - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Król z PiS. Gościem audycji był też Michał Gramatyka z Polski 2050.

- Warto pogłębiać więc wiedzę, by nie dochodziło potem do takich zabawnych stwierdzeń. To, że do wybuchów doszło nie na polskich wodach terytorialnych, to pan poseł kojarzy już, a mówienie o sabotażu który miałby ujawnić skalę zaniedbań państwa polskiego, jest nadużyciem. Gdyby pan poseł Michał Gramatyka przeprowadził tu wywód logiczny, to ja bym się chętnie dokształcił - powiedział Piotr Król.

"Wspólny interes"

Polityk Polski 2050 wyjaśnił, że wymowa niedawnej konferencji prasowej jego kolegów była taka, że infrastruktura krytyczna jest tym celem, który najłatwiej zaatakować, a w momencie gdy zostanie ona zaatakowana np. w ramach sabotażu czy wojny, to jest to jak się wyraził, gigantyczny problem dla wszystkich. - Wspólnym interesem więc jest ochrona elementów infrastruktury krytycznej, a takimi są sprawy związane np. z Baltic Pipe - wyjaśnił.

Politycy komentowali też wyjazdowe posiedzenie PiS. Michał Dworczyk odejdzie z stanowiska szefa kancelarii premiera - poinformował szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Oświadczył też, że nie będzie zmiany na stanowisku premiera, choć wszyscy zajmujący kierownicze stanowiska w rządzie "muszą być do dyspozycji". Radosław Fogiel zapowiedział z kolei objazd posłów PiS po kraju. Politycy zebrali się na wyjazdowym posiedzeniu w Pułtusku.

"Posłów PiS nie było"

Michał Gramatyka powiedział w PR24, że chciałby zadać kolegom z partii rządzącej pytania dotyczące np. polskiej energetyki i problemów wokół niej, czy importu gazu. Dodał, że pytania w sprawie powyższych spraw pojawiły się na posiedzeniu Sejmu, ale "posłów PiS tam nie było". - Nie otrzymaliśmy więc żadnych odpowiedzi na zadawane pytania, a było ich naprawdę co niemiara".

Odpowiadając Michałowi Gramatyce, Piotr Król wyjaśnił że warto się spotykać i wymieniać opiniami po to, by politycy z Polski 2050 nie zwoływali konferencji prasowych wyrażając przy tym oburzenie, iż Polska "nie wkracza na duńskie wody terytorialne i że jest odpowiedzialna za to, że doszło do wybuchu na Nord Stream 1 czy Nord Stream 2".


Posłuchaj
23:53 PR24_mp3 2022_09_30-08-06-37.mp3 Posłowie Polski 2050 połączyli sabotaż NS2 z Polską. Król (PiS): warto się jednak dokształcić ("Dwie strony")

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Piotr Król (PiS) i Michał Gramatyka (Polska 2050)

Data emisji: 30.09.2022

Godzina: 08:06

Zobacz także

Zobacz także