more_horiz

Krzywonos odwraca się plecami do premiera. Poseł PiS: dla niektórych nie ma sytuacji godnych uszanowania

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2022 09:36
- Są osoby, które reprezentują tzw. totalną opozycję, dla których nie ma żadnych świętości i sytuacji, które można uszanować - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Król z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji była także Paweł Bejda z PSL.

Po wznowieniu obrad przez Sejm o głos poprosił szef rządu. Nawiązał do tego, że we wtorek na terenie wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim spadł pocisk produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch obywateli Polski. Podczas wystąpienia plecami do premiera odwróciła się Henryka Krzywonos, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Jedność polityków

Piotr Król z Prawa i Sprawiedliwości ocenił w Polskim Radiu 24, że takie zachowania są niepotrzebne. - Nikt nie ma oczekiwań dot. jakiegoś specjalnego zachowania, ale wstawanie i odwracanie się, jak przemawia premier, w takiej sytuacji jest zupełnie niepotrzebne - powiedział.

- Są osoby, które reprezentują tzw. totalną opozycję, dla których nie ma żadnych świętości i sytuacji, które można uszanować - dodał.

Paweł Bejda z PSL powiedział, że na takie zachowania nie należy zwracać uwagi, a opozycja wspiera rząd w tej sprawie. - Jako opozycja mówimy razem z rządzącymi jednym głosem w sprawach bezpieczeństwa, ale oczekujemy od rządzących, że prezydent i premier nie mogą być tylko politykami Prawa i Sprawiedliwości - podkreślił.

Polityk dodał, że opozycja powinna otrzymywać więcej informacji na temat bezpieczeństwa. - Razem uczestniczymy w Radach Bezpieczeństwa Narodowego i uważamy, że powinny się one odbywać cykliczne. Na tyle jest zagrożeń i manipulacji ze strony rosyjskiej, że opozycja powinna mieć na ten temat wiedzę - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
07:12 PR24_mp3 2022_11_17-08-06-25.mp3 Piotr Król i Paweł Bejda o uderzeniu rakiety w Przewodowie (Dwie strony)

 * * *

Audycja: Dwie strony

Prowadzący: Stanisław Janecki

Goście: Piotr Król (PiS), Paweł Bejda (PSL)

Data emisji: 17.11.2022 r.

Godzina emisji: 08.06

dz/kor

Zobacz także

Zobacz także