more_horiz

Rosati przyjechał do Sejmu chory na COVID-19. Kosztowniak: sytuacja nie powinna mieć miejsca

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2022 09:15
- Poseł Dariusz Rosati nie powinien przyjeżdżać do Sejmu chory na COVID-19, zasady powinny obowiązywać wszystkich - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Kosztowniak z PiS. Gościem audycji był też Jarosław Rzepa z KP-PSL. 

Poseł KO Dariusz Rosati jakiś czas temu poinformował, że ma pozytywny test na Covid, ale we wtorek (14.12) wziął udział w Sejmie w głosowaniu nad wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

- Dla mnie to przejaw nieodpowiedzialności. Jeżeli informuje się opinię publiczną, że ma się koronawirusa, to zostaje się w domu, izoluje się od innych i nie przychodzi na posiedzenie Sejmu. Rozumiem to głosowanie, ale narażanie zdrowia kogokolwiek jest nieuprawnione, to był duży błąd Dariusza Rosatiego - komentował Jarosław Rzepa z KP-PSL.

"Rosati popełnił błąd"

Pytany o sprawę przez dziennikarzy Borysa Budka podkreślił, że "od marca tego roku minister zdrowia zniósł jakiekolwiek restrykcje, dotyczące COVIDU". - COVID jest traktowany jak każde inne przeziębienie. Z tego co wiem pan poseł Rosati nie ma żadnych objawów, założył maseczkę i przyszedł tylko zagłosować. Tak jak większość Polaków chodzi do pracy - powiedział szef klubu KO.

Zdaniem Andrzeja Kosztowniaka z PiS, zasady izolacji w przypadku zachorowania na COVID obowiązują wszystkich i jeżeli jesteśmy chorzy na koronawirusa, izolujemy się. - Poseł Rosati popełnił błąd przychodząc na głosowanie do Sejmu, od jego głosu nie zależała przecież sytuacja związana z głosowaniem. Ta sytuacja nie powinna mieć miejsca i to jest jedyny komentarz do powyższych wydarzeń - powiedział polityk PiS.


Posłuchaj
19:27 PR24_mp3 2022_12_15-08-10-32.mp3 Rosati przyjechał do Sejmu chory na CCOVID. Kosztowniak: sytuacja nie powinna mieć miejsca ("Dwie strony")

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Andrzej Kosztowniak (PiS) i Jarosław Rzepa (KP-PSL)

Data emisji: 15.12.2022

Godzina: 08:10


Zobacz także

Zobacz także