X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Radosław Fogiel: Sławomir Nowak kontynuuje linię obrony rozpoczętą przez Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 19:52
- To żenująca wypowiedź, w ten sposób potwierdza swój ugruntowany przez lata wizerunek cwaniaczka. Z drugiej strony to też pewna linia obrony rozpoczęta przez Donalda Tuska, który nazwał go więźniem politycznym. Teraz pan Nowak porównuje się do internowanego w stanie wojennym Bronisława Komorowskiego - powiedział Radosław Fogiel, poseł oraz wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Radosław Fogiel o decyzji sądu zwalniającej z aresztu Sławomira Nowaka ("Stan rzeczy")
Radosław Fogiel
Radosław Fogiel Foto: PR24/AK

Sąd Okręgowy w Warszawie w poniedziałek nie przedłużył aresztu Nowakowi. Podejrzany o korupcję były minister transportu opuścił w poniedziałek Areszt Śledczy Warszawa-Białołęka. Został objęty dozorem i zakazem opuszczania kraju. Musi też wpłacić 1 mln zł poręczenia majątkowego.

snowak 21412277 1200.jpg
Sławomir Nowak opuścił areszt. Zapowiedział "odwojowanie tego wszystkiego"

- To dość zaskakująca decyzja. Oczywiście o winie lub niewinności rozstrzygać będzie sąd, gdy prokuratura skieruje akt oskarżenia, ale można zastanawiać się, dlaczego dzisiaj uznano, że może wyjść z aresztu, nie zagraża mataczeniem, gdy dosłownie miesiąc temu Sąd Apelacyjny, rozpatrując zażalenie obrony, zgodził się z prokuraturą, że jest duże prawdopodobieństwo, iż pan Nowak popełnił zarzucane mu czyny, może mataczyć, wpływać na świadków i może chcieć uciec z kraju. Wobec tego uznał też, że pan Nowak powinien pozostać w areszcie - przypomniał Radosław Fogiel.

Poseł zastanawiał się, co zmieniło się między tymi dwoma posiedzeniami sądów. - Nie zmieniły się przecież zarzuty. Jednak w międzyczasie Donald Tusk, w czasie największej oglądalności, otrzymał czas na antenie jednej ze stacji telewizyjnych na orędzie o Sławomirze Nowaku. Postanowił go bronić. Miało to miejsce na kilka dni przed posiedzeniem sądu - zauważył gość Jerzego Jachowicza.


Posłuchaj
22:01 PR24_mp3 2021_04_12-19-06-16.mp3 Radosław Fogiel o decyzji sądu zwalniającej z aresztu Sławomira Nowaka ("Stan rzeczy")

- Dziwnym trafem pani sędzia, członkini Iustitii, prawdopodobnie wspierająca sędziów palących świeczki przed Sądem Najwyższym, uznała, że Sławomir Nowak nie musi przebywać w areszcie. Nie chcę wyciągać pochopnych wniosków ani nikogo oskarżać czy wskazywać palcem. Jednak myślę, że każdy logicznie myślący człowiek musi zadać sobie pytanie, co się tutaj wydarzyło - zaznaczył Fogiel.

Sławomir Nowak nazwał "ponurym żartem" to, że "w zasadzie 40 lat temu z tego samego aresztu wychodził m.in. Bronisław Komorowski po internowaniu". - Nigdy nie sądziłem, że historia w taki sposób zatoczy koło - mówił po opuszczeniu aresztu.

- To żenująca wypowiedź, w ten sposób potwierdza swój ugruntowany przez lata wizerunek cwaniaczka. Z drugiej strony to też pewna linia obrony rozpoczęta przez Donalda Tuska, który nazwał go więźniem politycznym. Teraz pan Nowak porównuje się do internowanego w stanie wojennym Bronisława Komorowskiego - podkreślił wicerzecznik PiS.

Dodał, że sprawa Sławomira Nowaka jest niezwykle ważna z punktu widzenia państwa, opinii publicznej, a także poczucia sprawiedliwości i pokazania, że jeśli łamie się prawo, wyciąga rękę po łapówkę, to nieważne kim się jest, nieważne kogo się zna, dla nikogo nie powinno być taryfy ulgowej.

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Jerzy Jachowicz
Gość: Radosław Fogiel (wicerzecznik PiS)
Data emisji: 12.04.2021
Godzina emisji: 19.06

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Mosiński o sprawie Nowaka: Polska jest krajem demokratycznym, a nie autorytarnym z więźniami politycznymi

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 17:06
- Sąd Okręgowy podjął orzeczenie w ramach swoich kompetencji, natomiast prokuratura ma swoje dowody. Niech te dwie instytucje rozstrzygną to między sobą, na tym m.in. polega urok demokracji - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń