more_horiz

Akt oskarżenia przeciwko Lempart. Ast: jej nawoływanie do ataku na Kościół było bez precedensu

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 19:50
- Miejmy nadzieję, że Marta Lempart poniesie konsekwencje swoich haniebnych czynów - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ast z PiS, szef sejmowej komisji sprawiedliwości. 
Marek Ast
Marek AstFoto: PR24/AK

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała akt oskarżenia przeciwko liderkom Strajku Kobiet. Sprawa dotyczy znieważania policjantów oraz spowodowanie zagrożenia epidemicznego. Gość PR24 odniósł się przede wszystkim do oskarżeń wobec Marty Lempart.

- Istotnie dochodziło też do zagrożenia zdrowia i życia obywateli poprzez organizowanie w czasie pandemii koronawirusa licznych zgromadzeń, gdy były one zakazane. Każdy obywatel podlega temu samemu prawu i większość Polaków podporządkowywała się obostrzeniom - powiedział Marek Ast.


forum-lempart 1200.jpg
Akt oskarżenia przeciwko Marcie Lempart. Aktywistka zabrała głos

"Sytuacja bez precedensu"

W swoim komunikacie prokuratura poinformowała o oskarżeniu Marty Lempart m.in. o znieważenie funkcjonariuszy policji, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Marta Lempart została ponadto oskarżona o publiczne pochwalanie popełniania przestępstw polegających na niszczeniu fasad budynków kościołów oraz złośliwym przeszkadzaniu publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła.

- To, czy Marta Lempart zostanie skazana i poniesie konsekwencje swoich czynów, będzie decyzją sądu. Precedensu natomiast nie miała sytuacja namawiania do ataku na budynki kościołów, to coś, co naruszało wręcz cywilizacyjne zasady i normy - powiedział polityk.


Posłuchaj
23:05 _PR24_AAC 2021_07_12-19-05-56.mp3 M. Ast (PiS) o M. Lempart ("Stan rzeczy")

***


Audycja: "Stan rzeczy"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: Marek Ast (PiS, szef sejmowej komisji sprawiedliwości)

Data emisji: 12.07.2021

Godzina: 19:05

Zobacz także

Zobacz także