more_horiz

"Gazeta Lubuska" ujawniła aferę w gorzowskim WORD. Życzkowski: historia, która mrozi krew w żyłach

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2022 19:10
- To jest historia, która mrozi krew w żyłach: wszelkie sprawy dotyczące mobbingu, nacisków, propozycji seksualnych czy otrzymania pracy pod warunkiem wejścia do partii - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Życzkowski, redaktor naczelny "Gazety Lubuskiej".
Afera mobbingowa w WORD
Afera mobbingowa w WORDFoto: shutterstock.com/KatineDesign

"Gazeta Lubuska" opisała temat mobbingu i molestowania w gorzowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Gazeta poinformowała, że w weekend otrzymała pismo podpisane przez rzecznika zarządu województwa lubuskiego z żądaniem "weryfikacji zespołu" i oczekiwaniem zerwania współpracy z jednym z dziennikarzy.

Redaktor naczelny "Gazety Lubuskiej", który był gościem Polskiego Radia 24, mówił, że "w gorzowskim WORD dzieje się coś niedobrego". - Opisaliśmy dwa skrajne przypadki - historia pani Magdaleny i sprawa byłej głównej księgowej. [...] Niepokojące jest to, jaka była reakcja nadzorujących WORD organów - podkreślił.

Afera w gorzowskim WORD. "Poseł Sibińska nie poinformowała prokuratury"

- List od pokrzywdzonej nie został formalnie przekazany do urzędu marszałkowskiego. Okazało się, że poseł Sibińska nie nadała sprawie biegu formalnego, nie poinformowała prokuratury. Wszystko wskazuje na to, że sprawę próbowano wyciszyć, nie chciano o niej głośno mówić. W związku z tym pani Magdalena przyszła z listem do naszego dziennikarza - zaznaczył.

Czytaj także:

Posłuchaj
23:46 [PR24] PR24 (mp3) 22 lipiec 2022 19_05_43_for_media.mp3 Janusz Życzkowski o aferze mobbingowej w gorzowskim WORD (Stan rzeczy/PR24)

***

Tytuł audycji: "Stan rzeczy"
Prowadził: Rafał Dudkiewicz
Gość: Janusz Życzkowski (redaktor naczelny "Gazety Lubuskiej")
Data emisji: 22.07.2022
Godzina emisji: 19.05

pb

Zobacz także

Zobacz także