more_horiz

Paweł Kukiz o polityce energetycznej rządu PO-PSL: nie mam wątpliwości, że była sprzeczna z interesami państwa

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022 20:10
- Nie potrzebuję żadnej komisji, bo nie mam wątpliwości, że polityka prowadzona przez PO-PSL, była polityką błędną i sprzeczną z interesami państwa. Niech taka komisja powstaje - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Kukiz.
Paweł Kukiz
Paweł KukizFoto: PR24 / Adam Koniecki

Na wspólnej konferencji z prezesem PiS premier Mateusz Morawiecki ocenił, że po ataku Rosji na Ukrainę otworzyły się oczy wielu politykom zarówno na Zachodzie, jak i w Polsce. - Widzimy też doskonale, że niektórzy cały czas próbują ukryć swoje działania z przeszłości, przemalować swój wizerunek, zmienić nastawienie, zmienić świadomość Polaków, a Polacy zasługują na prawdę - powiedział. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość chce przedstawić projekt ustawy dotyczącej powołania komisji, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez rząd polski w latach 2007-2022.

Intencje opozycji

Paweł Kukiz powiedział w Polskim Radiu 24, że zgłaszał się do partii opozycyjnych z propozycją komisji ds. Pegasusa, która objęłaby ich propozycję dot. wyjaśniania wątku rosyjskiego w polityce PiS, a także wyjaśniłby także politykę energetyczną polskich rządów. Politycy nie byli jednak tym zainteresowani. - Parę tygodni temu dyskutowano pomysły PO dot. komisji ds. rzekomego wątku rosyjskiego i wspomaganiu przez nich PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego zaproponował wtedy komisję ds. energetyki i rosyjskiego węgla - powiedział. 

- Napisałem wtedy smsy do pana Budki, Kosiniak i Czarzastego, że komisja dot. Pegasusa obejmuje tak samo sprawę rzekomego związku PiS z Rosją jak i spraw, które teraz chce badać PiS. Partie opozycyjne nie były tym jednak zainteresowane - podkreślił.

Gość Polskiego Radia 24 powiedział, że jemu komisja proponowana przez PiS nie jest potrzebna, bo doskonale wie jak wyglądała polityka rządów PO-PSL. - Nie potrzebuję żadnej komisji, bo nie mam wątpliwości, że polityka prowadzona przez PO-PSL, była polityką błędną i sprzeczną z interesami państwa. Niech taka komisja powstaje. Będę miał tylko problem, żeby głosować jak PiS, bo od października tego nie robię - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
22:00 PR24_mp3 2022_11_29-19-06-01.mp3 Paweł Kukiz m.in. o pomyśle komisji śledczej dot. polityki energetycznej polskich rządów (Stan rzeczy)

* * *

Audycja: Stan Rzeczy

Prowadzący: Michał Wróblewski

Gość: Paweł Kukiz (Kukiz'15)

Data emisji: 29.11.2022

Godzina emisji: 19.06

dz

Zobacz także

Zobacz także