more_horiz

Zniszczenie wystawy o Janie Pawle II. Rakowski: agresja i wulgarność są autoryzowane przez niektórych polityków

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2023 20:21
- Niestety w ostatnich latach skala agresji i wulgarności, która wchodzi w przestrzeń publiczną, jest autoryzowana przez osoby pełniące ważne funkcje publiczne, na przykład przez polityków. To sprawia, że przesuwają się pewne granice - podkreślił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rakowski, pełnomocnik okręgu gdańskiego PiS.
Zdewastowana wystawa w Gdańsku
Zdewastowana wystawa w Gdańsku Foto: PAP/Adam Warżawa

W nocy z poniedziałku na wtorek grupa młodych osób dokonała aktu wandalizmu, niszcząc wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II, postawioną w Gdańsku przed siedzibą Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

- Póki co nie wiemy, kto dokonał tego aktu wandalizmu. Faktem jest bez wątpienia, że był to właśnie wandalizm. Nie wiemy jakie były pobudki tych osób. Były to godziny wczesno poranne, może było to jakieś upojenie alkoholowe lub tego typu stan. Natomiast nie zmienia to faktu, że należy mocno podkreślić, że był to wandalizm - zaznaczył Tomasz Rakowski.

- Jest to wystawa poświęcona św. Janowi Pawłowi II, wielkiemu Polakowi. Mamy tu dwie ścieżki. Pierwsza jest taka, że to zwykły akt wandalizmu - w takim znaczeniu, że bez względu na to, jaka byłaby to wystawa, to ci ludzie zachowaliby się skandalicznie - dodał gość PR24.

Jak zaznaczył, druga ścieżka to ta, "w której możemy założyć, że ten sprawca - tam jedna osoba była mocno dominująca w grupie kilku osób - faktycznie zwrócił uwagę na to, co jest na tej tablicy". - To jest niestety ta gorsza ścieżka - powiedział.

Niestety w ostatnich latach skala agresji i wulgarności, która wchodzi w przestrzeń publiczną, jest autoryzowana przez osoby pełniące ważne funkcje publiczne, na przykład przez polityków. To sprawia, że przesuwają się pewne granice - podsumował Tomasz Rakowski.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:29 PR24 2023_04_11-19-06-04.mp3 Tomasz Rakowski o zniszczeniu wystawy o Janie Pawle II (Stan rzeczy) 

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Piotr Kubiak 
Gość: Tomasz Rakowski (pełnomocnik okręgu gdańskiego PiS)
Data emisji: 11.04.2023
Godzina emisji: 19.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także