more_horiz

"Przyjazne osiedle". Poseł PiS: to strzał w dziesiątkę, trafia do każdego

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2023 21:52
- Program "Przyjazne osiedle" jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ on trafia do osób starszych, bo te osoby zamieszkują bardzo często takie bloki, ale również do osób młodych, bo ze względu na cenę bardzo często te bloki z wielkiej płyty są wybierane i te mieszkania są kupowane dosyć chętnie - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Elżbieta Zielińska.
Elżbieta Zielińska mówiła w PR24 o programie Przyjazne osiedle
Elżbieta Zielińska mówiła w PR24 o programie "Przyjazne osiedle"Foto: Roden Wilmar / Shutterstock.com

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło program "Przyjazne osiedle" dotyczący modernizacji i rewitalizacji bloków z tzw. wielkiej płyty. To jedna z propozycji wyborczych tego ugrupowania na kolejną kadencję. Program przewiduje modernizację i rewitalizację osiedli mieszkaniowych oraz bloków z tak zwanej wielkiej płyty.

Program "Przyjazne osiedle"

Składa się z siedmiu punktów: dobudowy wind, budowy miejsc garażowych, termomodernizacji bloków mieszkalnych, rewitalizacji osiedli, w tym poprawy instalacji m.in. wodnokanalizacyjnych, budowy fotowoltaiki, remontów akustycznych oraz modernizacji architektury: zieleni, placów zabaw i boisk. W Polskim Radiu 24 propozycję PiS komentowała poseł tej partii Elżbieta Zielińska.

Polityk, która pochodzi z Gorlic, przyznała, że gdy mówi się o osiedlach z wielkiej płyty, przeważnie myśli się o dużych miastach, jak Warszawa. Tymczasem w mniejszych ośrodkach także są takie osiedla.

Czytaj także w i.pl: Premier Mateusz Morawiecki w Tomaszowie Mazowieckim. Zaprezentował program „Przyjazne osiedle”.

"Strzał w dziesiątkę"

- Program "Przyjazne osiedle" jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ on trafia do osób starszych, bo te osoby zamieszkują bardzo często takie bloki, ale również do osób młodych, bo ze względu na cenę bardzo często te bloki z wielkiej płyty są wybierane i te mieszkania są kupowane dosyć chętnie ze względu na konkurencyjną cenę - mówiła Elżbieta Zielińska.

Czytaj również na wPolityce.pl: Prof. Krysiak nie ma wątpliwości: Mieliśmy realizowaną niemiecką politykę gospodarczą w Polsce. Działania były pod dyktando Niemiec

Zdaniem polityk PiS-u program ten ma tak naprawdę dwa główne filary. Jednym jest wygoda i dostępność. - Żeby do tych bloków 3-4 piętrowych, w których dawniej nie było wymogu budowania windy, żeby w jakiś sposób je dostosować do osób niepełnosprawnych, ale też dla matek z dziećmi w wózkach, dla osób starszych. (...) To też kwestia parkingów, placów zabaw - wymieniała.

Drugim filarem - objaśniała Zielińska - jest kwestia termomodernizacji. - Po to, żeby zmniejszyć rachunki za gaz, za ogrzewanie. Trzeba również wskazać, że przez lata termomodernizowano chociażby szkoły - tzw. tysiąclatki i inne - i to pozwoliło znacząco obniżyć w samorządach - gminach i powiatach - rachunki - stwierdziła poseł PiS.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:15 [PR24]PR24 (mp3) 4 wrzesień 2023 19_05_39_Jachowicz.mp3 Elżbieta Zielińska o programie "Przyjazne osiedle" ("Stan rzeczy" / PR24)

* * *

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzi: Jerzy Jachowicz
Gość: Elżbieta Zielińska (poseł PiS)
Data emisji: 04.09.2023
Godzina emisji: 19.06

IAR/PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także