Najsłynniejsza polska mistyczka, czyli historia św. Faustyny Kowalskiej

2020-04-18, 09:00

Najsłynniejsza polska mistyczka, czyli historia św. Faustyny Kowalskiej
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Faustyna.pl

Prosta dziewczyna, początkowo traktowana jak "siostra drugiej kategorii", oddelegowywana głównie do gotowania i sprzątania, mimo problemów ze zdrowiem. Początkowo nikt nie dawał wiary jej wizjom, a spowiednik wytykał jej pychę. Niezwykłe szczegóły z życia polskiej mistyczki w nowym odcinku audycji "Polki".

Posłuchaj

Największa mistyczka z Polek - święta siostra Faustyna Kowalska (Polki)
+
Dodaj do playlisty

Powiązany Artykuł

faustyna-663.jpg
Faustyna Kowalska - miała dar wnikania w tajemnicę Bożego Miłosierdzia

Był Wielki Wtorek, rok 1937. Siostra Faustyna miała wówczas wizję i zapisała ją w swoim dzienniku. Ujrzała w niej Ojca Świętego w kaplicy. - W pewnym momencie została porwana w bliskość Jezusa, który jest na ołtarzu. Czuje przepełnienie tak wielkim szczęściem, że nie jest w stanie tego opisać - wskazywała Maryna Miklaszewska.

Prowadzące audycję skupiły uwagę na początku biografii polskiej świętej. - Jako młoda dziewczyna, jeszcze Helena Kowalska, chciała wstąpić do klasztoru, ale nie było to takie proste. Była to biedna i prosta dziewczyna, której nie było stać, aby wpłacić tzw. wiano. Dlatego też wyjechała do Warszawy, aby zarobić pieniądze - opowiadała Magdalena Merta.

- Helena Kowalska wysiadła na dworcu w Warszawie, który znajdował się tam, gdzie dzisiaj mamy Dworzec Śródmieście. Przez łany żyta, które porastały wówczas tereny centrum stolicy, zobaczyła budującą się wieżę kościoła św. Jakuba na Ochocie. Udała się tam i otrzymała tam pomoc od pierwszego proboszcza tej świątyni - dodała.

Powiązany Artykuł

siostra_pielęgniarka663.jpg
Bohaterki w czepkach, czyli nasze polskie pielęgniarki

27 lat od beatyfikacji

27 lat temu, 18 kwietnia 1997 roku papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji siostry Faustyny Kowalskiej, zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Do Zgromadzenia Sióstr Matki Boskiej Bożego Miłosierdzia, wstąpiła w 1925 roku w Warszawie. Śluby wieczyste złożyła 1 maja 1933 roku w Krakowie. W ciągu służby zakonnej wyjeżdżała do innych domów zgromadzenia. Chorowała na gruźlicę płuc i przewodu pokarmowego. Ostatnie dwa lata swojego życia spędziła w krakowskich Łagiewnikach i tam zmarła 5 października 1938 roku.

22 lutego 1931 roku siostra Faustyna Kowalska miała pierwsze objawienie Chrystusa. Według spisanego przez nią "Dzienniczka" miała wizję Jezusa, który kazał jej namalować obraz Miłosierdzia Bożego z podpisem: "Jezu, ufam Tobie".

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: "Polki"
Prowadzą: Maryna MiklaszewskaMagdalena Merta
Data emisji: 18.04.2020
Godzina emisji: 08.06

kstar

Polecane

Wróć do strony głównej