X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ważna informacja dla dużych firm. Od 2021 r. obsługa w jednym urzędzie skarbowym

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 19:08
Od 2021 r. największych podatników obsłuży jeden urząd skarbowy – I Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - poinformował resort finansów. Wyspecjalizowane US skoncentrują się na dużych firmach, a mniejsze firmy z udziałem kapitału zagranicznego wrócą do pozostałych urzędów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Akira Kaelyn

Jak podano w komunikacie, Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa pracują nad zmianą właściwości wyspecjalizowanych urzędów skarbowych.

Największe firmy trafią do jednego urzędu skarbowego

- Od 1 stycznia 2021 r. urzędy te skoncentrują się na obsłudze średnich i dużych firm oraz innych podmiotach ważnych dla gospodarki państwa. Obsługą największych firm w Polsce będzie zajmował się wyspecjalizowany urząd skarbowy o zasięgu krajowym, który powstanie na bazie I Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie - czytamy.

1200_kobieta_laptop_shutterstock.jpg
Wizytę w urzędzie skarbowym będzie można umówić online. Rusza nowa usługa KAS

Wyjaśniono, że planowane zmiany są częścią Programu realizowanego obecnie przez KAS „Klient w centrum uwagi Krajowej Administracji Skarbowej”.

Jego celem jest zmiana administracji skarbowej prowadząca do wzrostu efektywności jej działania oraz poprawy zadowolenia jej klientów.

Do urzędu trafią firmy, których przychód przekracza 50 mln euro, wielkie banki, firmy giełdowe, wielkie firmy zagraniczne

Zgodnie z informacją projekt zakłada:

- koncentrację obsługi podmiotów z całego kraju, które prowadzą działalność o największej skali (tj. przychód/obrót netto przekraczający 50 mln euro),

- koncentrację obsługi banków państwowych i banków krajowych prowadzonych w postaci spółek akcyjnych, krajowych zakładów ubezpieczeń i krajowych zakładów reasekuracji, podatkowych grup kapitałowych i spółek wchodzących w ich skład oraz spółek giełdowych,

- przedsiębiorców zagranicznych o dużej skali (tj. przychód/obrót netto od 3 mln euro) prowadzoną przez 19 wyspecjalizowanych urzędów skarbowych.

biznes komputer free 1200.jpg
KAS radzi korzystać z elektronicznych form rozliczeń. Zobacz, co można załatwić nie wychodząc z domu

Banki spółdzielcze i SKOK-i obsłużą wyspecjalizowane urzędy skarbowe

Obsługą jednostek samorządu terytorialnego, banków spółdzielczych i SKOK-ów oraz oddziałów i przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych zajmą się wyspecjalizowane urzędy skarbowe.

Dwa wyspecjalizowane urzędy skarbowe w kraju będą odpowiedzialne za wyznaczone obszary – Lubelski Urząd Skarbowy w Lublinie (podatek u źródła – WHT) oraz II Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie (m.in. fundusze emerytalne i fundusze inwestycyjne).

MF zastrzega, że rozwiązania te mogą jeszcze ulec zmianie w toku uzgodnień międzyresortowych oraz konsultacji publicznych.

shutterstock podatki rachunki 1200 1200.jpg
Slim VAT coraz bliżej. Zobacz, jakie zmiany przewidziano w nowych przepisach

Zaznaczono, że przyjęte rozwiązania to dalsza ewolucja modelu działania wyspecjalizowanych urzędów skarbowych, oparta o 15-letnie doświadczenia z ich funkcjonowania.

To także kontynuacja wcześniejszych projektów Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej, które służą usprawnieniu obsługi największych podatników (m.in. uprzednie porozumienie cenowe - APA, infolinia dla podmiotów kluczowych, program współdziałania – monitoring horyzontalny) oraz zmian legislacyjnych przeprowadzonych w 2019 r.

Do wyspecjalizowanego urzędu nie trafią trzy kategorie spraw

Jak dodano, wyspecjalizowany urząd skarbowy o zasięgu krajowym, którym będzie I Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie, zapewni pełną obsługę we wszystkich kluczowych funkcjach pełnionych przez administrację skarbową z wyłączeniem: podatku akcyzowego, podatku od gier i podatku od wydobycia niektórych kopalin, których obsługa będzie realizowana na dotychczasowych zasadach.

- Przewidujemy, że po tych zmianach nowy I Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie o zasięgu krajowym, będzie obsługiwał ponad 3 tys. podmiotów - informuje MF.

PAP, PR24, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd ma pomysł na uszczelnienie podatków. Chodzi o spółki komandytowe

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 18:52
O kolejnych rządowych pomysłach na uszczelnienie systemu podatkowego oraz walkę z optymalizacją mówił w audycji Ekspress Gospodarczy radiowej Jedynki wiceminister finansów Jan Sarnowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy JPK_VAT z deklaracją dla wszystkich przedsiębiorców. Od dziś nowe zasady

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 07:20
Od 1 października 2020 r. wszyscy podatnicy VAT będą składać z deklaracją jeden plik JPK_VAT. Rozwiązanie dotyczy wszystkich firm, bez względu na ich wielkość. Nowy JPK_VAT to mniej składanych dokumentów i kontroli podatkowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wizytę w urzędzie skarbowym będzie można umówić online. Rusza nowa usługa KAS

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 08:14
W pięciu województwach rusza nowa usługa KAS dla podatników - możliwość umówienia, np. przez internet, wizyty w urzędzie skarbowym. W listopadzie obejmie ona cały kraj - poinformowała rzecznik prasowy Krajowej Administracji Skarbowej Anita Wielanek.
rozwiń zwiń