X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Doskonałe wyniki Polregio. W 2020 roku przewoźnik zanotował wielomilionowe zyski

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 14:51
Polregio, największy kolejowy przewoźnik pasażerski w Polsce, zanotował w ubiegłym rok blisko 1,5 mld zł przychodów i wypracował 23 mln zł zysku. Zadłużenie finansowe spółki zmalało o ponad 30 mln zł, a koszt działalności gospodarczej o 11 mln zł - poinformował w środę przewoźnik.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Marcin Obara

- Dodatni wynik finansowy wypracowaliśmy dzięki efektywnemu zarządzaniu i ogromnej mobilizacji wszystkich pracowników, przy wsparciu właściciela - Agencji Rozwoju Przemysłu - i dzięki dobrej współpracy z samorządami województw oraz stroną społeczną - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Polregio Artur Martyniuk.

Spółka chce wymienić i zmodernizować tabor

Dodał, że przed spółką stoi ogromne wyzwanie modernizacji i wymiany taboru na nowoczesny, by podróż Polregio była jeszcze bardziej komfortowa i konkurencyjna.

- Stąd intensywnie pracujemy nad planem pozyskania nowych pojazdów i modernizacji obecnie eksploatowanych, przy wykorzystaniu najbardziej optymalnego modelu finansowego. Do Krajowego Planu Odbudowy złożyliśmy wnioski dotyczące zakupu i modernizacji taboru łącznie na ponad 6 mld zł - poinformował.


kolej peron dworzec 1200 free.jpg
Ponad 5 tys. km torów i 912 peronów. Krajowy Program Kolejowy przynosi efektySpółka podkreśliła, że dobre wyniki osiągnęła, mimo bardzo niekorzystnych warunków rynkowych wywołanych pandemią Covid-19, w tym zamknięcia gospodarki wiosną oraz jesienią, które spowodowały znaczący spadek liczby pasażerów.

Polregio ma podpisane umowy na przewozy kolejowe z samorządami 14 województw

Zaznaczono, że pierwszy raz w swojej 20-letniej historii, w 2020 r. Polregio podpisało wieloletnie umowy przewozowe z samorządami 14 województw na obsługę połączeń kolejowych o wartości 9 mld zł.

Polregio to największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce. Udział firmy w rynku wynosi 27 proc. Większościowym udziałowcem spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu.

PAP, jk

 

Czytaj także

Dworzec Warszawa Główna wraca do gry. Obsłuży ruch aglomeracyjny i regionalny

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 15:40
14 marca na stacji Warszawa Główna po długiej przerwie znów pojawią się pociągi pasażerskie. Dworzec będzie obsługiwał przede wszystkim ruch aglomeracyjny, regionalny i lokalny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Wiemy, jaki procent środków zostanie przeznaczony na rozwój transportu

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 12:22
- W ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO) 25 proc. dotacji dla Polski przeznaczone będzie na transport, który jest kluczowym elementem funkcjonowania gospodarki - powiedział we wtorek podczas dot. KPO wysłuchania "Zielona, inteligentna mobilność" wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.
rozwiń zwiń