X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Większość budynków na wsi jest ogrzewana węglem

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 10:04
Mieszkańcy wsi potrzebują znaczącego wsparcia finansowego, aby zrezygnować z ogrzewania swoich domów paliwami stałymi i przejść na źródła zeroemisyjne. Takie wnioski płyną z najnowszego raportu „Wykorzystanie potencjału OZE w walce ze smogiem na terenach wiejskich”.
Audio
  • W radiowej Jedynce Krzysztof Podhajski prezes fundacji Instytut Badań nad Bezpieczeństwem, Energią i Klimatem - mówił o konieczności wykorzystania OZE na terenach wiejskich. (Dariusz Kwiatkowski)
60 proc. budynków na obszarach wiejskich stanowią domy jednorodzinne wymagające docieplenia.
60 proc. budynków na obszarach wiejskich stanowią domy jednorodzinne wymagające docieplenia.Foto: shutterstock/Mariusz Szczygiel

Raport przygotował go Instytut Badań nad Bezpieczeństwem, Energią i Klimatem, na zlecenie fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

- Konieczne jest większe dofinansowanie instalowania OZE w domach na wsi - powiedział w radiowej Jedynce Krzysztof Podhajski - prezes fundacji.

Efekty wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii mogą być bardzo duże.

Jak podaje Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej - 60 proc. budynków na obszarach wiejskich stanowią domy jednorodzinne, w większości wymagające docieplenia.

Prawie 90 proc. tych budynków jest ogrzewanych przy pomocy paliw stałych, czyli głównie węglem.

Dariusz Kwiatkowski, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unia modyfikuje przepisy. Będziemy nie tylko konsumentami, ale i producentami energii

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 09:00
Unia modyfikuje dyrektywę o Odnawialnych Źródłach Energii znosząc przeszkody w wykorzystaniu małych instalacji domowych. Planowane zmiany są efektem negocjacji między Radą, Parlamentem i Komisją Europejską. Czy nowe przpisy wpłyną na rozwój idei prosumenckiej w krajach unijnych - z prof. Zbigniewem Karaczunem ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w radiowej Jedynce rozmawiał Dariusz Kwiatkowski.
rozwiń zwiń