X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kolejny etap odmrażania gospodarki. Zobacz, które branże niebawem wznowią pracę

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 17:02
Ministerstwo Rozwoju prowadzi konsultacje ws. wytycznych dla branż, które czekają na odmrożenie, m.in. eventowej, ślubnej oraz parków rozrywki. Przygotowuje je we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com

Zakończono już rozmowy w sprawie wytycznych dotyczących funkcjonowania – po odmrożeniu - salonów piercingu i tatuażu oraz solariów.

W przyszłym tygodniu, jak informuje resort, rozpocznie się opracowywanie wytycznych m.in. dla branży transportu okołolotniczego.

Fitness rowerki 1200.jpg
Branża fitness w kolejce do "odmrożenia". Trwa ustalanie szczegółów

W ten sposób przygotowywany jest 4. etap odmrażania kolejnych sektorów polskiej gospodarki, który planowany jest na początek czerwca.

- Po ubiegłotygodniowym uruchomieniu branży gastronomicznej i branży beauty, przygotowujemy się do kolejnego etapu odmrażania polskiej gospodarki. Zależy nam na tym, aby przedsiębiorcy i pracownicy z tych sektorów biznesu, które do tej pory ponosiły największe straty w wyniku pandemii koronawirusa, możliwie szybko wrócili do swojej pracy. W tym celu już od kilku dni prowadzimy rozmowy z przedstawicielami branży eventowej, ślubnej i rozrywkowej. Za nami również uzgodnienia wytycznych dotyczących funkcjonowania m.in. salonów piercingu i tatuażu oraz solariów - poinformowała wiceminister rozwoju Olga Ewa Semeniuk.

Nowa normalność

Od kilkunastu tygodni Ministerstwo Rozwoju, we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia oraz przedstawicielami branż i ekspertami, sukcesywnie przygotowuje wytyczne dla w sumie ok. 40 branż, których funkcjonowanie zamrożono w związku z pandemią koronawirusa.

Wytyczne określają, w jaki sposób będzie można bezpiecznie świadczyć te usługi oraz z nich korzystać już w czasie tzw. nowej normalności. 

Podstawy nowej normalności,  najważniejsze stałe zasady bezpieczeństwa

Niezależnie od wytycznych dla poszczególnych branż, stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Muszą one stać się podstawą naszego codziennego funkcjonowania.

O czym trzeba pamiętać

  • W przestrzeni publicznej zachowuj od innych 2-metrową odległość.
  • Obowiązkowo zasłaniaj nos i usta w miejscach publicznych.
  • Ściśle przestrzegaj zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu).
  • Kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych.

Ministerstwo Rozwoju, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Branża fitness w kolejce do "odmrożenia". Trwa ustalanie szczegółów

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 14:49
Branża fitness, baseny i sporty walki to kolejne dziedziny, które czekają na odmrożenie. Wspólnie z ich przedstawicielami przygotowano już wytyczne, na jakich warunkach wrócą do normalnej działalności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak w pełni wykorzystać tarczę antykryzysową? Zobacz program szkoleń online

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 15:40
26 maja rusza cykl 20 webinariów Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przeznaczonych dla przedsiębiorstw. Celem jest przeszkolenie właścicieli firm i menedżerów na temat tego, jak mogą maksymalnie i skutecznie wykorzystać narzędzia tarczy antykryzysowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister rozwoju: mamy wiele sygnałów, że gospodarka powoli wychodzi z zapaści

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 20:00
- Spadająca liczba działalności zawieszanych przez firmy w CEIDG oraz dane z GUS pokazujące mniejszy niż oczekiwano wzrost bezrobocia, dają nadzieję na przyszłość. Ale prawdziwy stan gospodarki pokażą dane za II kwartał tego roku - powiedział Marek Niedużak, wiceminister rozwoju w "Expressie Gospodarczym", audycji Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń