X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Minister rolnictwa zapowiada dofinansowanie rolników, którzy stracili dochody z powodu koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 13:05
Miliard złotych dofinansowania dostaną rolnicy, których gospodarstwa straciły dochody w związku z epidemią koronawirusa - zapowiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
Jan Krzysztof Ardanowski
Jan Krzysztof Ardanowski Foto: PAP/Artur Reszko

Jak mówił, środki będą przekazywane poszkodowanym w postaci specjalnych grantów i premii. Na pomoc mogą liczyć m.in. hodowcy bydła i drobiu oraz producenci roślin ozdobnych.


duda_1200 (17).jpg
Prezydent: polskie rolnictwo wymaga wszechstronnej troski ze strony państwa

Koronawirus zamknął granice i ograniczył eksport artykułów rolno-spożywczych

Problemy gospodarstw wynikały między innymi z ograniczeń eksportu po zamknięciu granic w związku z epidemią. Teraz eksport jest już powoli wznawiany - mówił minister rolnictwa.


rolnictwo 1200.jpg
Prezydent: będą dodatkowe środki z UE dla polskich rolników poszkodowanych przez epidemię

Jak dodał, od służb dyplomatycznych otrzymuje informacje na temat tego, gdzie jest zapotrzebowanie na dany typ żywności, co pomaga w poszukiwaniu rynków zbytu dla rodzimych produktów. "Staramy się natychmiast reagować, i w Singapurze, i w Chinach i w innych krajach. Odbudujemy naszą pozycję po koronawirusie" - zaznaczył minister.

Rolnictwo kluczowe dla państwa i obywateli w dobie kryzysów

Jak podkreślił Jan Krzysztof Ardanowski, epidemia pokazała też, jak duże jest znaczenie rolnictwa i lokalnej produkcji rolnej. Minister rolnictwa mówił, że bez rolnictwa państwo praktycznie nie jest w stanie istnieć.

- Rola rolników jest szalenie ważna - podsumował.

IAR, jk

Czytaj także

Prezydent: w ramach tarcz do firm trafiło ponad 79 miliardów złotych

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 10:46
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w firmie Wireland w Bytowie w Pomorskiem powiedział, że dzięki pakietom pomocowym dla firm udało się uratować do tej pory około 4 milionów miejsc pracy. Jak dodał, dotychczas do przedsiębiorstw przekazano w sumie ponad 79 miliardów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd zapowiada nowelizację budżetu: więcej środków nie tylko na ochronę miejsc pracy, ale i na inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 15:45
Minister finansów Tadeusz Kościński poinformował, że polska gospodarka odradza się szybciej, niż przewidywano po koronawirusie, a to pozwala na przeznaczenie w tegorocznym budżecie większych sum na inwestycje, nie tylko na ratowanie miejsc pracy.
rozwiń zwiń