X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prezes PFR: rząd planuje nowe programy pomocy dla firm

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 17:30
- Choć powrót do normalnej działalności polskich firm może być opóźniony przez kolejną, jesienną falę COVID-19, to rząd będzie nadal pomagał najbardziej zagrożonym branżom polskiej gospodarki - powiedział Paweł Borys w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Paweł Borys
Paweł BorysFoto: PR

W opinii prezesa PFR już od wakacji widać było poprawę aktywności gospodarczej polskich firm, zwłaszcza gdy się ją porówna do okresu marzec-maj. A już we wrześniu polskim firmom udało się osiągnąć poziom działalności zbliżony do 93 procent tej sprzed pandemii.

Jednak ta dobra tendencja może zostać zatrzymana przez obecną drugą falę zachorowań na COVID-19. Prezes PFR podkreślił, że przekazane do 340 tysięcy firm środki w wysokości 140 mld złotych uratowały ponad 3 mln miejsc pracy. A sama konstrukcja tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej (PFR) była od początku zaplanowana tak, aby ta pomoc państwa wystarczała firmom na kilka kwartałów działalności w stanie zagrożenia skutkami pandemii. I dzięki temu część z nich dysponuje pewnymi rezerwami na bardzo trudny IV kwartał tego roku.

I choć wiele branż i firm daje sobie radę dzięki tarczom antykryzysowym, to rząd zdaje sobie sprawę z obecnej sytuacji branży turystycznej, gastronomicznej, lotniczej, hotelarskiej, z obecnej marnej kondycji placówek kultury. Dlatego trwają prace nad przygotowaniem kolejnych programów pomocowych, nazywanych roboczo "5. tarczą". Skoro bezrobocie to dziś 6,1 procent, to znaczy, że po stronie polskiego rządu mieliśmy do czynienia ze skuteczną walkę o zachowania miejsc pracy. W UE premierowi udało się też wynegocjować pokaźne środki na odbudowę polskiej gospodarki. Dlatego zdaniem prezesa PFR już dziś przewiduje się, że w latach 2022-2023 pieniądze unijne będą wykorzystywane nie tyle na sanację polskiej gospodarki po pandemii, ile na jej programy rozwojowe.   

 


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą prowadziła Anna Grabowska.


Posłuchaj
04:55 Prezes PFR Paweł Borys gościem "Ekspresu Gospodarczego" ( Justyna Golonko PR1) Prezes PFR Paweł Borys gościem "Ekspresu Gospodarczego" ( Justyna Golonko PR1)

 

PR1/PR24/Justyna Golonko/Sw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robert Telus: tarcza antykryzysowa to największa pomoc w historii państwa

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 19:15
- To jest największa pomoc w historii państwa. Ponad 300 mld zł. To jest pomoc, z której korzystają ponad 2 mln osób. [...] Takiej pomocy i tak szybko idącej pomocy nie było nigdy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Robert Telus, odnosząc się do rządowej tarczy antykryzysowej. Gościem "Debaty Jedynki" była również poseł Lewicy Anita Sowińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

7,5 mld zł z tarczy finansowej. KE zatwierdziła polski program pomocy dla firm

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 21:35
Komisja Europejska zatwierdziła w czwartek polski program pomocy o wartości 7,5 mld zł na dokapitalizowanie dużych przedsiębiorstw oraz niektórych większych małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w związku z pandemią COVID-19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Borys: deficyt budżetowy w kryzysie ma także chronić przed głębszą recesją

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 11:00
- Wzrost deficytu budżetowego wynika przede wszystkim ze spadku dochodów budżetu, przede wszystkim z VAT. W kryzysie zawsze mniej kupujemy, spada PKB i nieuchronnie wpływa to na dochody państwa. Do tego dochodzą wydatki związane z walką ze skutkami pandemii tak w obszarze zdrowia, jak i gospodarki. Teraz muszą też znaleźć się pieniądze na odbudowę i wsparcie inwestycji. To wszystko stało się przyczyną nowelizacji tegorocznego budżetu – wyjaśniał w audycji "Rządy Pieniądza" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: współpraca naszego regionu będzie kluczowa dla wzrostu po kryzysie gospodarczym

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 12:00
Wymiar współpracy państw Europy Środkowo-Wschodniej miał duże znaczenie jeszcze przed pandemią. Dziś, wobec pandemii i jej następstw dla gospodarki światowej jeszcze zyskuje. Niezbędne jest jednak zintensyfikowanie współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej albo jeszcze szerzej Inicjatywy Trójmorza - mówili w audycji "Rządy Pieniądza" prof. Zbigniew Krysiak z SGH i Instytutu Myśli Schumana oraz Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: przeprowadzając gospodarkę przez pandemię, rząd musi już wybiegać do przodu

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 11:11
Informatyzacja, nowoczesne technologie, transport, transformacja energetyczna i zdrowie – to branże, którymi powinien szczególnie zająć się nowy rząd. Teraz najważniejsze jest przeprowadzenie gospodarki przez czas pandemii, ale trzeba już patrzeć w przyszłość i właśnie na sektory, które na pewno będą wiodące w kolejnych latach - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": prof. Dariusz Tworzydło z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Marek Kowalski – przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.
rozwiń zwiń