X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wiceminister rozwoju: przygotowujemy trzyelementowy pakiet pomocy dla gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 17:30
- Dopiero po przeliczeniu ile będzie kosztowała pomoc państwa dla branży handlu, fitness, beauty i weselnej, zaprezentujemy model pomocy dla tych branż Rządowemu Sztabowi Kryzysowemu. Do oszacowania kosztów zaprosiliśmy resort finansów, ZUS i PFR - powiedziała Olega Semeniuk wiceminister rozwoju, pracy i technologii w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. 
Olga Semeniuk
Olga SemeniukFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Wiceminister Semeniuk poinformowała, że razem z wicepremierem Jarosławem Gowinem odbyła spotkania z branżą weselną, przedstawicielami handlu oraz branżą fitness, siłowni czy solariów. W przypadku branży weselnej pojawił się z jej strony postulat stworzenia specjalnego funduszu, który pomoże jej na zmianę  modelu biznesowego. W tym przypadku rząd wykorzystałoby pomysły podobne do tych związanych z tworzeniem start-up'ów.

 Główne formy wsparcia dla branż to: postojowe, zwolnienie z ZUS i mikropożyczki. Nie wykluczone jest także stosowanie publicznych inwestycji ze specjalnego funduszu dla ratowania firm.  Jak podkreśliła Olga Semeniuk modele pomocy muszą być dostosowane do wymogów obecnej, drugiej fali COVID-19, choć można się spodziewać jej kontynuacji w 2021 roku, co bardzo utrudnia oszacowanie kosztów pomocy ze strony państwa oraz oceny realnych strat polskiej gospodarki.

Olga Semeniuk podkreśliła, że choć zdaje sobie sprawę ze skali strat branży weselnej, siłowni oraz fitness, to ich postulaty uruchomienia ich zakładów już od najbliższego weekendu, są na razie niemożliwe z powodu dużego wzrostu zachorowań na COVID-19. Przedsiębiorcy apelowali o pomoc w zachowaniu miejsc pracy oraz pomoc w kosztach najmu lokali w których prowadzą działalność gospodarczą.

Polska Izba Handlu zaproponowała zmiany dotyczące tzw. godzin seniora w sklepach oraz podjęła temat przywrócenia handlu w niedzielę, z uwagi na straty supermarketów i galerii handlowych. Ale tego pomysłu obawiają się małe placówki handlowe. 

Wiceminister nie wyraziła jednoznacznej opinii w tej sprawie, ponieważ jak podkreśliła dane o stratach i pomysły na pomoc przedstawione przez branżę handlową, na razie podlegają weryfikacji międzyresortowej.  

-Przygotowujemy pakiet rozwiązań gospodarczych. Trzy komponenty, które najbardziej wyłoniły się na przestrzeni tych rozmów to: postojowe, zwolnienie z ZUS i mikropożyczki. Taki pakiet gospodarczy będziemy przygotowywać i rekomendować na Rządowym Sztabie Kryzysowym - powiedziała Semeniuk w audycji Programu 1 Polskiego Radia.

Wiceminister liczy, że konkretne rozwiązania zostaną zaproponowane jeszcze w tym tygodniu sztabowi kryzysowemu.Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą prowadziła Justyna Golonko.


Posłuchaj
05:07 Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk gościem "Ekspresu Gospodarczego" ( J. Golonko PR1) Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk gościem "Ekspresu Gospodarczego" ( J. Golonko PR1)

 

PR1/PR24.pl/Justyna Golonko/sw