W USA najmniej bankructw od 34 lat. Pomogła pomoc w czasie pandemii

Dzięki pomocy rządowej dla biznesu w czasie pandemii, wnioski o upadłość w USA osiągnęły najniższy poziom od 35 lat, informuje Reuters, powołując się na agencję  Epiq AACER.

2021-01-06, 10:01

W USA najmniej bankructw od 34 lat. Pomogła pomoc w czasie pandemii
zdjęcie ilustracyjne. Foto: Pixabay

Rządowa pomoc przynajmniej tymczasowo zrównoważyła pełne skutki pandemii koronawirusa i związanej z nią recesji, poinformował w piątek Epiq AACER.

Liczba zgłoszonych upadłości najniższa od 1986 r.

Liczba zgłoszeń upadłości w USA w 2020 r. osiągnęła najniższy poziom od 1986 r.

Całkowita liczba zgłoszeń, w tym wszystkie bankructwa osób i innych firm, za ten rok wyniosła 529 068, w porównaniu z prawie 800 000 rocznie w ostatnich latach.

REKLAMA

Powiązany Artykuł

firmy1200.jpg
Biznes w czasie pandemii: mniej upadłości i tylko niewiele mniej rejestracji nowych firm

Upadłości mniej, ale restrukturyzacji więcej…

Jednak zestawienie spraw upadłościowych firmy wykazało, że gdy zmniejszyła się liczba upadłości, to jednocześnie o 29 proc. wzrosła liczba wniosków o restrukturyzację większych przedsiębiorstw. W 2020 r. było ich 7128, rok wcześniej było ich 5158.

Jak pisze agencja, niski poziom bankructw obrazuje jeden z najbardziej zagmatwanych obrazów ery pandemii, która zniszczyła jednocześnie miliony miejsc pracy, przyniosła rekordową liczbę osób pobierających ubezpieczenie na wypadek bezrobocia i zmusiła małe firmy do walki ze skutkami  rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

Powiązany Artykuł

biden pap1200.jpg
Gospodarczy plan Bidena. 15 dol. za godzinę pracy, inwestycje w infrastrukturę i czystą energię

Według Reutersa, rządowe ubezpieczenie od bezrobocia, pożyczki biznesowe i inne programy w końcu zastąpiły większość utraconych dochodów, podnosząc oszczędności do rekordowego poziomu i utrzymując gospodarstwa domowe i firmy na powierzchni - przynajmniej na razie.

REKLAMA

Agencja zauważa jednocześnie, że Kolejne 900 miliardów dolarów, zatwierdzone niedawno przez Kongres, może nadal zaciemniać rzeczywisty stan gospodarki i kondycje firm i gospodarstw domowych.

Jak bowiem spodziewa się  wiceprezes Epiq AACER, Chris Kruse, sytuacja może zmienić się w drugiej połowie 2021 r. wraz z zakończeniem programów rządowych, dzięki którym udawało się spłacać rachunki i zobowiązania.

Reuter, jk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej