more_horiz
Gospodarka

"Takie miejsca będą rozsadnikiem pomysłów". Premier otworzył Gminny Inkubator Przedsiębiorczości w Trzcianie

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 19:35
Niewielka wieś w Małopolsce - Trzciana - będzie siedzibą lokalnego inkubatora przedsiębiorczości. Trzciana ma nieco ponad półtora tysiąca mieszkańców i leży w powiecie bocheńskim.
Premier Mateusz Morawiecki otworzył Gminny Inkubator Przedsiębiorczości w Trzcianie.
Premier Mateusz Morawiecki otworzył Gminny Inkubator Przedsiębiorczości w Trzcianie.Foto: Twitter/Premier RP

W uroczystym otwarciu Gminnego Inkubatora Przedsiębiorczości wziął udział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu pochwalił inicjatywę mieszkańców i władz gminy.

Miejsce spotkań młodych ludzi

Jak podkreślił, inwestycja w Trzcianie będzie miejscem spotkań młodych osób, chcących rozwijać skrzydła przedsiębiorczości.

- To piękne, że w takiej gminie jak Trzciana, a nie tylko w wielkich metropoliach, tworzone są miejsca, w których młodzi ludzie, będą mogli się spotykać, rozwijać swoje skrzydła przedsiębiorczości, kreatywności i innowacyjności - powiedział premier.

Rozsadnik pomysłów

- Takie miejsca, jak to tutaj, wierzę, że będą rozsadnikiem pomysłów dla wspaniałych ludzi, którzy potem zaniosą te pomysły gdzieś w przyszłość, gdzieś w Polskę, do różnych sektorów gospodarki i będziemy z nich wszyscy dumni - dodał premier Mateusz Morawiecki.

Gminny Inkubator Przedsiębiorczości w Trzcianie jest przeznaczony dla młodych firm, które działają na rynku maksymalnie od 5 lat. Projekt został zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Patronami inkubatora zostali Kornel Morawiecki i Solidarność Walcząca.

Posłuchaj

00:12 11847843_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki o otwarciu inkubatora przedsiębiorczości w Trzcianie. (IAR)

Czytaj także:

IAR, Polskie Radio 24, akg