more_horiz
Gospodarka

Kwalifikowani dostawcy węgla. Polska Grupa Górnicza chce podwoić ich liczbę

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 11:09
Polska Grupa Górnicza współpracująca ze 137 składami węglowymi w całej Polsce chce podwoić sieć swoich partnerów - kwalifikowanych dostawców węgla. Grupa ogłosiła przetarg, który ma wyłonić nowe partnerskie składy - na początek w województwie śląskim.
PGG: celem zmian jest wzmocnienie obsługi szczególnie tych obszarów kraju, gdzie węgiel jest najbardziej potrzebny i cieszy się największą popularnością wśród odbiorców indywidualnych
PGG: celem zmian jest wzmocnienie obsługi szczególnie tych obszarów kraju, gdzie węgiel jest najbardziej potrzebny i cieszy się największą popularnością wśród odbiorców indywidualnychFoto: Forum/Daniel Dmitriew

- Przetargi dotyczące kolejnych województw będą systematycznie uruchamiane w terminie najbliższych dwóch tygodni - poinformował rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

Zapewnił, że postępowania przetargowe mają charakter otwarty i są transparentne. Szczegółowe wymagania i informacje o przetargach zamieszono na firmowej stronie internetowej pod adresem https://www.pgg.pl/strefa-korporacyjna/dostawcy/profil-nabywcy/przetargi.

Sieć dostawców

Sieć kwalifikowanych dostawców węgla została wykorzysta w programie dystrybucji węgla za pośrednictwem samorządów. Składy dostarczają też klientom węgiel kupowany w sklepie internetowym PGG. Docelowo liczba partnerskich składów spółki ma ulec podwojeniu.

- Celem zmian jest wzmocnienie obsługi szczególnie tych obszarów kraju, gdzie węgiel jest najbardziej potrzebny i cieszy się największą popularnością wśród odbiorców indywidualnych. Chodzi o to, by wszyscy chętni klienci uzyskali łatwy dostęp do sieci kwalifikowanych dostawców - wyjaśnił rzecznik największej górniczej spółki.

Modernizacja e-sklepu

Zapowiedział, że po kolejnej modernizacji sklepu internetowego PGG, klienci zyskają dostęp do znacznie większej liczby informacji o składach kwalifikowanych dostawców, m.in. o cenach usług i godzinach otwarcia. Dane będą na bieżąco aktualizowane.

6 marca PGG podniosła z 3 do 5 ton limit zakupów węgla w sklepie internetowym. Po zakończeniu programu sprzedaży węgla samorządom, w e-sklepie ponownie pojawi się węgiel luzem, więcej będzie też paczkowanego ekogroszku - zapowiedziała firma.

Obecnie dobiega końca realizacja ogólnopolskiego programu dystrybucji węgla opałowego dla mieszkańców za pośrednictwem gmin, w ramach którego PGG dostarcza blisko 900 samorządom ok. 1,3 mln ton węgla.

Zakończenie przedsięwzięcia pozwoli na stopniowe odnowienie pełnej oferty węgla w sprzedaży przez internet: w e-sklepie ponownie pojawią się pozostałe sortymenty węgla luzem, a także w większej niż dotąd ilości - ekogroszki workowane. PGG pracuje nad ofertą, która zapewni klientom zakup krajowego węgla o gwarantowanej jakości po gwarantowanej cenie producenta.

E-sklep PGG jest stale modernizowany. Obecnie logowanie do niego odbywa się przy wykorzystaniu tzw. Węzła Krajowego i elektronicznych narzędzi identyfikacji, jak profil zaufany lub bankowość internetowa. Niemożliwe jest zakładanie kont na fikcyjne osoby lub podszywanie się pod innych klientów, a procedura zmiany danych przebiega dużo prościej niż dotąd.

Czytaj także:

PAP/IAR/PR24.pl/mk