Orlen umacnia pozycję w Czechach. Trwa intensywny rebranding stacji paliw

Orlen umacnia pozycję w Czechach. Do końca roku blisko 90 procent stacji, działających w tym kraju pod nazwą Benzina, będzie funkcjonowało pod marką Orlen. To ostatni etap wprowadzania na tym rynku tej marki.

2023-08-10, 10:35

Orlen umacnia pozycję w Czechach. Trwa intensywny rebranding stacji paliw
Benzyna w hurcie najtańsza od początku rosyjskiej inwazji. Orlen kontynuuje obniżki. Foto: PKN Orlen/mat.pras

Polska spółka ma u naszych południowych sąsiadów największą sieć 436 stacji paliw. Poza tym jest liderem na rynku paliw alternatywnych.

- Konsekwentnie ujednolicamy markę na międzynarodowych rynkach, tak by Orlen kojarzony był z szeroką ofertą najwyższej jakości usług energetycznych - powiedział cytowany w komunikacie prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Rebranding czeskich stacji paliw Grupy Orlen rozpoczął się w 2019 roku i w ciągu najbliższych miesięcy wejdzie w finalną fazę. W drugiej połowie tego roku koncern planuje zmienić logotypy na około 300 stacjach.

Szeroka oferta na stacjach

"Na czeskich stacjach paliw koncern oferuje nie tylko paliwa tradycyjne, ale także szeroką gamę paliw alternatywnych, w tym ładowarek do aut elektrycznych i wodorowych. Pierwsze dwie stacje wodorowe są już dostępne w Pradze-Barrandov i Litvínovie, natomiast ładowarki elektryczne dostępne są na 61 stacjach" - dodano w komunikacie.

REKLAMA

Pod znakiem Orlen działają wszystkie stacje na Litwie i Węgrzech oraz niemal wszystkie na Słowacji.

Strategia Orlenu

Zgodnie ze strategią do 2030 roku wszystkie stacje spółki będą działały pod wspólnym logo. Firma prowadzi stacje w Polsce, Czechach, Niemczech, na Węgrzech, na Litwie i Słowacji. Do końca roku ma zakończyć zakup 266 stacji w Austrii.

Polska, Czechy, Niemcy, Węgry, Litwa i Słowacja to kraje, w których Grupa Orlen prowadzi swoje stacje paliw. Wkrótce Orlen pojawi się na 7. rynku: w Austrii, gdzie do końca roku sfinalizuje zakup 266 stacji paliw.

Grupa Orlen zarządza rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi działalność detaliczną w Europie Środkowej, wydobywczą w Polsce, Norwegii, Kanadzie i Pakistanie, a także zajmuje się produkcją energii, w tym z OZE i dystrybucją gazu ziemnego. W ramach budowy koncernu multienergetycznego spółka sfinalizowała przejęcia Energi, Grupy Lotos oraz PGNiG. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 277,56 mld zł w 2022 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.; wchodzi w skład indeksu WIG20.

REKLAMA

Czytaj także:

IAR/ISBnews/PR24.pl/mk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej