X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Inspekcja Weterynaryjna: kolejne ogniska ASF

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 14:05
Główny Lekarz Weterynarii poinformował o stwierdzeniu 14. i 15. ogniska ASF w Polsce w tym roku. Oba ogniska znajdują się w województwie Warmińsko-mazurskim.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock

14. ognisko w 2019 r. stwierdzono w gospodarstwie położonym w gminie Budry (powiat węgorzewski), w którym znajdowały się 54 świnie.

15. ognisko ASF wykryto zaś w gospodarstwie położonym w gminie Giżycko, gdzie było 1719 świń.

Wystąpienie wirusa potwierdziło laboratorium referencyjne ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach.

Oba gospodarstwa znajdują się w obszarze z ograniczeniami. W gospodarstwach, w których wyznaczono ogniska ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

PAP, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakie perspektywy przed hodowcami trzody?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 10:55
Rosnąca konkurencja na rynku światowym sprawia, że rok 2018 jest dla polskich hodowców trzody i przetwórców mięsa trudniejszy niż poprzedni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eliminacja dzików pomoże w zwalczaniu ASF

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 17:04
Zminimalizowanie pogłowia dzików, większe zaangażowanie rolników, a także wzmocnienie służb weterynaryjnych i pomoc Unii Europejskiej, pomogą w zwalczaniu choroby afrykańskiego pomoru świń (ASF) - zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. - Jest to dla Polaków spory problem, bo my już mamy duży spadek hodowli trzody - komentował słowa ministra w Polskim Radiu 24 senator Jerzy Chróścikowski, wiceprzewodniczący NSZZ RI "Solidarność", przewodniczący senackiej komisji rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister Kowalczyk: odstrzał dzików tylko w jednym pasie, ma chronić zdrowe dziki przed ASF

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 14:23
Jak powiedział w radiowej Jedynce minister środowiska Henryk Kowalczyk, odstrzał dzików będzie dokonywany tylko w określonym pasie terytorium, tak, aby tam wyeliminować zarażone dziki i tym samym chronić przed zarazą zdrowe zwierzęta i postawić tamę przed rozprzestrzenianiem się choroby na całą Polskę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzynaste w tym roku ognisko ASF w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 08:40
W gminie Kruklanki w powiecie giżyckim wykryto ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF). Jest to drugie ognisko ASF w tej gminie, które wystąpiło w ostatnim czasie.
rozwiń zwiń