X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Turecka lira znowu zaczyna tracić na wartości. W tle dymisja ważnego urzędnika

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 07:40
Turecka waluta zaliczyła kolejny w ostatnich miesiącach poważny spadek. Tym razem jest to konsekwencja dymisji prezesa banku centralnego Murata Cetinkayi. Odwołał go w piątek sam prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Po weekendzie wartość tureckiej waluty spadła o ponad półtora procent.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Inwestorzy tłumaczyli, że po dymisji prezesa banku centralnego nie mają pewności co do niezależności tej instytucji.

Prezes banku centralnego był pod presją

Władze nie podały oficjalnego powodu odwołania prezesa, ale źródła rządowe twierdzą nieoficjalnie, że prezydent był niezadowolony, że Murat Cetinkaya nie chciał zmieniać stóp procentowych.

Kolejny słaby rok dla liry

Od początku roku wartość tureckiej waluty spadła już o 8 procent, a w ubiegłym roku obniżyła się o 30 procent. Był to między innymi efekt sporu ze Stanami Zjednoczonymi wokół przetrzymywanego w Turcji amerykańskiego pastora.

Turecki kryzys ekonomiczny spowodowany jest też odpływem zagranicznego kapitału z kraju. Zagraniczni inwestorzy twierdzą bowiem, że rośnie ryzyko ich działalności w kraju rządzonym twardą ręką przez Recepa Tayyipa Erdogana. Sytuację dodatkowo pogarsza kryzys na rynku budowlanym.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Zobacz więcej na temat: Turcja waluty
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Turecka waluta traci na wartości

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 14:32
Turecka lira coraz szybckiej traci na wartości w stosunku do innych walut. Rekordowy spadek zanotowała w stosunku do dolara osiągając 6,3 liry za USD. Spadek wartości widoczny jest też w stosunku do euro. Po raz pierwszy za europejską walutę trzeba było zapłacić ponad 7 lir.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec wakacji na rynkach walutowych. Wszystko przez Turcję

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 09:04
Mateusz Bieniek z BZ WBK mówi o końcu spokojnego, wakacyjnego okresu na rynkach walutowych. To z powodu dramatycznego załamania kursu tureckiej liry, który oddziałuje też na inne rynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Turcja. Rodzimy biznes ma wspierać rodzimą walutę

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 19:15
Władze Turcji zarządziły, że wszystkie transakcje kupna bądź wynajmu nieruchomości od teraz muszą być zawierane w tureckich lirach, a te, które zostały zawarte w walutach obcych - co w Turcji było powszechne - mają zostać zmienione.
rozwiń zwiń