X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Do 22 listopada ARiMR zbiera wnioski o wsparcie przy nawadnianiu pól

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 13:37
Trwa nabór wniosków o wsparcie przy nawadnianiu gruntów rolnych. Można je składać do 22 listopada. Maksymalny poziom pomocy wynosi 100 tysięcy złotych dla jednego gospodarstwa.

O pomoc może ubiegać się rolnik, który posiada gospodarstwo rolne nie większe niż 300 hektarów, w którym prowadzi produkcję roślinną lub zwierzęcą z wyłączeniem chowu lub hodowli ryb. - Gama przedsięwzięć, do których można otrzymać dofinansowanie, jest szeroka - przypomina Jolanta Duchnik, dyrektor departamentu działań inwestycyjnych w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Wsparcie można przeznaczyć na wykonanie ujęć wodnych wykorzystywanych przy nawadnianiu, takich jak studnie głębinowe lub zbiorniki. Możliwy jest też zakup maszyn i urządzeń do: poboru, mierzenia poboru, magazynowania, pozyskiwania lub rozprowadzania wody. Środki mogą być przeznaczone na zakup infrastruktury technicznej, nowych systemów nawadniających oraz systemów do sterowania nawadnianiem, w tym programów komputerowych. Pieniędzmi z uzyskanego wsparcia można też zapłacić za licencje i patenty.

Pomoc przyznawana jest w postaci refundacji do 50% poniesionych kosztów kwalifikowalnych, a w przypadku, gdy przedsięwzięcie jest realizowane przez młodego rolnika - do 60%.        

Formularze wniosków i pełna dokumentacja aplikacyjna dostępne są na stronie ARiMR. Do wniosku trzeba dołączyć pozwolenia i zgłoszenia wodno-prawne. Dokumenty te wraz z wnioskiem o przyznanie pomocy należy złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę w biurze powiatowym lub oddziale regionalnym Agencji. Możliwe jest też wysłanie przesyłką rejestrowaną w urzędzie Poczty Polskiej. Jeśli wnioskodawca nie posiada nadanego numeru producenta, należy złożyć wniosek o wpis do ewidencji producentów.

W ramach operacji typu Modernizacja gospodarstw rolnych obszar E, związany z nawadnianiem gospodarstw, będą ogłaszane kolejne nabory aż do pełnego wykorzystania puli środków przeznaczonych na realizację tego rodzaju przedsięwzięć.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju obszarów wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie, materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Instytucja zarządzająca PROW 2014 – 2020 minister rolnictwa i rozwoju wsi, materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 r.

PolskieRadio24.pl, Dariusz Kwiatkowski, md

Zobacz więcej na temat: rolnictwo woda
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Program Rozwoju Retencji, czyli jak zatrzymać wodę?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 16:30
Jeszcze w lipcu rząd ma przyjąć Program Rozwoju Retencji na lata 2021-2027, z perspektywą do 2030 roku - poinformowało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Program ma umożliwić zatrzymywanie dwa razy więcej wody niż obecnie. Dziś wskaźnik retencji wynosi 6,5 procent - za mało, żeby przeciwdziałać skutkom suszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program "Stop suszy". Sergiusz Kieruzel: sytuacja wodna jest poważna

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 10:34
- Nie jest najlepiej, jeżeli chodzi o sytuację wodną. Jest to na tyle poważna sprawa, że musimy działać na każdym poziomie: indywidulanym, lokalnym, regionalnym, globalnym. "Stop suszy" to program, który przede wszystkim pokazuje nam, gdzie występuje susza, jaki jest jej rodzaj i co konkretnie robić, by można było dysponować zasobami wodnymi w dłuższej perspektywie - powiedział Sergiusz Kieruzel z PGW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Krzysztof Ardanowski: ważna pomoc, ale i zabezpieczenie przed suszą. W 2020 r. ruszy wielki program retencji

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 14:36
- Pomagać w związku z klęską suszy trzeba, ale niezwykle ważne jest zabezpieczenie przed suszą. Dlatego w przyszłym roku ruszy wielki program retencji. Chodzi o inwestycje, które pozwolą na zatrzymanie wody w glebie - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.
rozwiń zwiń