more_horiz
Gospodarka

Producent baterii łazienkowych i kuchennych produkuje płyn do dezynfekcji

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 07:00
Armatura Kraków SA należąca do Grupy PZU rozpoczęła produkcję płynu do dezynfekcji rąk. Płyn jest przekazywany bezpłatnie m.in. instytucjom samorządowym. Prezes spółki Piotr Ostaszewski wyjaśnia, że to wkład firmy w walkę z koronawirusem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/CGN089

– W naszym laboratorium chemicznym, które na co dzień odpowiada za jakość naszych produktów, rozpoczęliśmy wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk KFA Armatura. Pierwsze partie przekazaliśmy już do domów opieki społecznej, jednego ze szpitali na Podkarpaciu, samorządów – powiedział prezes Ostaszewski.

Płyn KFA Armatura jest wytwarzany w fabryce w Nisku. Ma atest Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych.

 

– Uzyskaliśmy odpowiednie certyfikaty i rozpoczęliśmy produkcję nie tylko na własne potrzeby, ale także dla potrzebujących – dodaje Piotr Ostaszewski. – Wiemy, że jest problem, żeby kupić ten płyn na rynku, więc staramy się tutaj bezpłatnie zaopatrywać domy pomocy społecznej, domy dziecka, czy zaprzyjaźnione szkoły specjalne.

Firma zajmująca się produkcją baterii łazienkowych i kuchennych, kabin prysznicowych, a także grzejników centralnego ogrzewania i zaworów zapowiada, że będzie sukcesywnie zwiększać produkcję płynu, aby zaspokajać rosnące potrzeby.

 

Wcześniej produkcję płynu do dezynfekcji rozpoczęły KGHM, PKN Orlen, Polfa Tarchomin, Lotos, grupa Azoty oraz firma Bioagra z Nysy.

 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS


 

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem