X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Wiceprezes ARP: spółki Skarbu Państwa zawsze cechowała społeczna odpowiedzialność biznesu

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 18:00
- Spółki państwowe dążą do wypracowania zysku, bo ten zasila budżet państwa, ale nie zapominają o swoich powinnościach wobec obywateli. Ta rola była szczególnie widoczna w czasie pandemii koronawirusa - powiedział Paweł Kolczyński wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu SA w audycji Programu 1 Polskiego Radia "Ekspres Gospodarczy".   
Audio
 • Paweł Kolczyński wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu gościem "Ekspresu Gospodarczego" PR1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Polskie Radio

Nawiązał w swojej wypowiedzi do ogłoszonej dziś w programie "Winien i ma" w radiowej Trójce, listy laureatów Nagród Gospodarczych Polskiego Radia. Tegoroczna, czwarta z kolei edycja konkursu premiowała firmy, które mocno zaangażowały się w walkę ze skutkami pandemii COVID-19.

Paweł Kolczyński przypomniał, jak wiele niezbędnego sprzętu medycznego dostarczyły takie firmy jak: PKN Orlen, KGHM Polska Miedź, PKO BP oraz wiele innych firm z dominującym udziałem Skarbu Państwa. W opinii wiceprezesa ARP warto dostrzec wśród nagrodzonych krakowską firmę Opakomet SA, która należy do grupy kapitałowej ARP, od 90 lat produkuje różnego typu opakowania, a w ostatnim czasie błyskawicznie dostosowała swoje linie produkcyjne do zamówień takich firm jak PKN Orlen, gdy chodziło o pomoc w dostarczeniu np. opakowań płynów do dezynfekcji.

I ta elastyczność polskich firm, pomogła im przetrwać trudny czas pandemii. Zdaniem Pawła Kolczyńskiego, ponieważ polska gospodarka przeszła pandemię mniej dotkliwie od zachodniej Europy, nasze firmy powinny się przygotować do przejęcia produkcji krajów UE, która do tej pory była lokowana w Azji, a która z powrotem będzie przenoszona na Stary Kontynent.

Część z tych łańcuchów dostaw produkcyjnych do Europy, powinna trafić do polskich firm. To dla Polski ogromna szansa na wzmocnienie jej pozycji na świecie i duże zyski dla rodzimych przedsiębiorstw. Ale to wymaga od naszych firm przygotowania już teraz dobrych, konkurencyjnych ofert, aby takie przenosiny nad Wisłę były opłacalne dla obu stron. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą prowadził Błażej Prośniewski.

PR1/PR24.pl/Błażej Prośniewski/sw 

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia 2020 zostały przyznane w tym roku wyróżniającym się firmom w trzech kategoriach:

 • Przełomowe rozwiązanie – nagroda dla najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, od startupów po doświadczone firmy, które mogą pochwalić się więcej niż jednym innowacyjnym rozwiązaniem i są obecne na rynku dłużej niż rok.
 • Filantrop Polski – nagroda dla firm lub przedsiębiorców najbardziej zaangażowanych w działalność charytatywną, prospołeczną, ekologiczną (najlepiej we wszystkich trzech obszarach).
 • Dobry Zarząd – nagroda dla zarządu (lub osób zarządzających), dla którego wynik finansowy nie jest jedynym priorytetem w prowadzonej firmie. 

Laureatów rankingu wyłoniła specjalnie powołana w tym celu Kapituła w składzie: prezes Polskiego Radia SA dr Agnieszka Kamińska, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak, prezydent Centrum im. Adama Smitha dr Andrzej Sadowski, dr Artur Bartoszewicz z SGH, prezes PAP Wojciech Surmacz oraz prezes Instytutu Jagiellońskiego Marcin Roszkowski.

Honorowy patronat nad rankingiem sprawują Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych. Partnerem Nagrody jest Agencja Rozwoju Przemysłu, natomiast Partnerem Medialnym – Polska Agencja Prasowa. Sponsorami Nagród są: BGK i PGNiG. 

Laureaci Nagród Gospodarczych Polskiego Radia 2020

Przełomowe Rozwiązanie

 • I Miejsce – Totalizator Sportowy Sp. z o.o.
 • II Miejsce – Polska Agencja Prasowa SA
 • III Miejsce – Opakomet SA z Grupy Kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu SA

Filantrop Polski

 • I Miejsce – PKN Orlen SA
 • II Miejsce – PKO Bank Polski SA
 • III Miejsce – KGHM Polska Miedź SA

Dobry Zarząd

 • I Miejsce – Polski Fundusz Rozwoju SA
 • II Miejsce – Bank Gospodarstwa Krajowego
 • III Miejsce – Grupa PKP

Nagrody Specjalne 2020

 • Govtech Polska
 • Główny Inspektorat Sanitarny
 • Agencja Rezerw Materiałowych

PolskieRadio24.pl, DoS, md/sw

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

6 mln zł na zakup sprzętu medycznego. Fundacja ORLEN pomaga szpitalom w walce z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 14:30
Fundacja Orlen przekaże 6 milionów złotych 11 szpitalom na walkę z koronawirusem. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup sprzętu medycznego niezbędnego do diagnostyki i ratowania życia oraz zdrowia zakażonych osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Agencji Rezerw Materiałowych: bez decyzji premiera nie udałoby się tak szybko sprowadzić do kraju środków ochrony osobistej

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 21:30
- W pozyskaniu dla Polski materiałów medycznych do walki z koronawirusem działali wspólnie polscy dyplomaci, przedsiębiorcy działający na chińskim rynku oraz spółki Skarbu Państwa - powiedział Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych, gość "Expressu Gospodarczego" Programu 1 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

BGK: pandemia boleśnie uderzyła w małe i średnie firmy. Na pomoc tarcza antykryzysowa

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 13:04
Przez epidemię koronawirusa 60 proc. małych i średnich firm (MŚP) ograniczyło skalę działalności, a co trzecia zredukowała zatrudnienie - wynika z badania banku BGK. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Większa produkcja i zysk. KGHM radzi sobie w trudnych czasach koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 16:53
- W nienormalnych czasach, związanych z epidemią koronawirusa, udało nam się utrzymać produkcję, sprzedaż oraz utrzymać w ryzach koszty - powiedział podczas konferencji prasowej prezes największego polskiego koncernu - KGHM Polska Miedź, Marcin Chludziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju: wspieramy także największe firmy, bo to 3,6 mln miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 11:00
Na pierwszym etapie, w kwietniu i maju największe kwoty pomocy trafiły do małych i średnich przedsiębiorstw. W ramach tarczy finansowej PFR subwencje otrzymało blisko 270 tys. firm na kwotę 50 mld zł. Teraz rozpoczynamy wsparcie dużych przedsiębiorstw kwotą 25 mld zł - powiedział Paweł Borys prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, w audycji "Rządy Pieniądza" Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń