X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

KE wyemitowała obligacje za 17 mld euro. Środki trafią m.in. na ochronę miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 08:25
Komisja Europejska przeprowadziła pierwszą emisję obligacji społecznych o wartości 17 mld euro, by sfinansować instrument SURE, który ma pomóc chronić miejsca pracy i utrzymać zatrudnienie. Zainteresowanie 13-krotnie przebiło podaż.
KE ostrzega, że w razie fiaska negocjacji budżetowych, konieczna będzie redukcja funduszu spójności UE
KE ostrzega, że w razie fiaska negocjacji budżetowych, konieczna będzie redukcja funduszu spójności UEFoto: Hadrian/ Shutterstock

Bruksela wrzuciła na rynek dwa rodzaje obligacji: o wartości 10 mld euro z terminem wykupu w październiku 2030 r. i o wartości 7 mld euro z terminem wykupu w 2040 r. Zainteresowanie inwestorów było bardzo duże. Oferta zakończyła się 13-krotną nadsubskrypcją, co pozwoliło uzyskać korzystną wycenę obu obligacji.

Największa w historii emisja obligacji

– Dzięki tej operacji Komisja Europejska wykonała pierwszy krok na drodze do głównej ligi na światowych rynkach kapitału dłużnego. Duży popyt ze strony inwestorów oraz korzystne warunki, na jakich emisja się odbyła, są kolejnym dowodem dużego zainteresowania obligacjami UE – oświadczył unijny komisarz ds. budżetu Johannes Hahn.

Z informacji podanych przez KE wynika, że obligację 10-letnią wyceniono na poziomie 3 punktów bazowych powyżej średniej stopy swapowej (stopy kontraktów wymiany procentowej, w ramach których strony zabezpieczają się przed ryzykiem procentowym). Natomiast obligację 20-letnią wyceniono na poziomie 14 punktów bazowych ponad średnią stopę swapową.

To największa w historii emisja obligacji przez Komisję. Warunki, na jakich pożyczane są środki na rynku, są przekazywane bezpośrednio państwom członkowskim, otrzymującym pożyczki w ramach instrumentu SURE.

szczepionka free shutt 1200 .jpg
400 milionów dawek szczepionki na COVID-19. KE podpisała umowęEmisja ma charakter obligacji społecznych

Środki zebrane na rynkach finansowych zostaną przekazane państwom UE w formie pożyczek, aby pomóc im w pokryciu kosztów bezpośrednio związanych z finansowaniem krajowych mechanizmów zmniejszonego wymiaru czasu pracy i podobnych środków wprowadzonych w reakcji na pandemię. Programy takie, które wprowadziło wiele państw członkowskich, w tym Polska, miały powstrzymać zwalanie pracowników, w czasie gdy przedsiębiorstwa ich nie potrzebowały.


W ramach instrumentu SURE na ochronę miejsc pracy i utrzymanie zatrudnienia wsparcie otrzyma 17 państwa członkowskich. Do Polski ma popłynąć 11,2 mld euro, trzecia najwyższa kwota po Włoszech i Hiszpanii. Ten pierwszy kraj ma otrzymać 27,4 mld euro, a drugi 21,3 mld.
KE ogłosiła na początku miesiąca, że całość emisji w ramach instrumentu SURE, do wysokości 100 mld euro, będzie miała charakter obligacji społecznych. Współprowadzącymi księgę popytu w tej operacji były banki: Barclays (IRL), BNP Paribas, Deutsche Bank, Nomura i UniCredit.

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Bonikowska: Unia Europejska powinna koordynować walkę z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 17:32
Szczyt Unii Europejskiej w Brukseli rozpoczął się z pełną dramaturgią. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen musiała opuścić szczyt i pójść na kwarantannę, bo miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. To też symbolicznie pokazuje, w jakim stanie jest Europa, gdzie wskaźnik zakażeń rośnie gwałtownie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaskakujący efekt pandemii: spada zużycie energii w UE, rośnie udział OZE

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 12:30
Z powodu pandemii COVID-19 spada zużycie energii w Unii Europejskiej. Jednocześnie rośnie udział energii ze źródeł odnawialnych w unijnym miksie energetycznym - wynika ze sprawozdania Komisji Europejskiej dotyczącego drugiego kwartału tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

400 milionów dawek szczepionki na COVID-19. KE podpisała umowę

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 14:29
Komisja Europejska poinformowała w środę, że w imieniu państw UE podpisała z amerykańskim producentem leków Johnson & Johnson umowę na dostawę szczepionki na COVID-19.
rozwiń zwiń