Programy wspierające kształcenie pracowników. Resort rozwoju tworzy platformy edukacyjne

2020-11-25, 08:51

Programy wspierające kształcenie pracowników. Resort rozwoju tworzy platformy edukacyjne
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pixabay

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii pracuje nad planami wspierającymi kształcenie pracowników. Mają one zostać uruchomione w nowej perspektywie unijnej w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Dzięki temu osoby zarówno z metropolii jak i z regionów o niższej dostępności wiedzy fachowej będą mogły w równym stopniu poszerzać swoje kompetencje.

Obok Programu Rozwoju Kompetencji Cyfrowych, który obejmuje cały cykl kształcenia, począwszy od likwidacji analfabetyzmu cyfrowego, a skończywszy na wsparciu rozwoju kreatywności w pracy zespołowej oraz krytycznego myślenia, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii pracuje nad drugim strategicznym programem – platformami edukacyjnymi.

Powiązany Artykuł

praca biznes 1200.jpg
Polityka Nowej Szansy. Przedsiębiorcy w trudnej sytuacji mogą liczyć na wsparcie



Z metropolii i z regionów

– Chodzi o nowoczesne narzędzia wspierające kształcenie ustawiczne oraz pozwalające na darmowe zdobywanie kompetencji przyczyniających się do wyrównywania dostępu do wiedzy w całym kraju – poinformował minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin podczas konferencji Nowe Kompetencje na Nowe Czasy.


Dodał, że dzięki temu osoby zarówno z metropolii, jak i z regionów o niższej dostępności wiedzy fachowej będą mogły w równym stopniu poszerzać swoje kompetencje.

– Z punktu widzenia wzrostu produktywności polskiej gospodarki bardzo jest pożądane, aby swoje miejsce na tej platformie znalazły kursy najlepiej odpowiadające na potrzeby zarządzania i obsługi innowacyjnego przemysłu – wicepremier.

Kolej na Ministerstwo Finansów

Trzeci element polityki szkoleniowej przedsiębiorstw to instrument wspierający kulturę szkoleniową w biznesie z uwzględnieniem voucherów na szkolenia dla MŚP oraz wsparcie na szkolenia pracowników dla przedsiębiorstw korzystających z ulgi na robotyzację i cyfryzację. Szef resortu rozwoju poinformował, że prace dotyczące ulgi na robotyzację w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii zostały już zakończone.


– Czekamy teraz na Ministerstwo Finansów, które włączy tę ulgę w pakiet nowych rozwiązań wspierających przedsiębiorczość od strony podatkowej – dodał Jarosław Gowin.

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS, md

Polecane

Wróć do strony głównej