X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kolejne przetargi na Wschodnią Obwodnicę Warszawy. GDDKiA poszukuje wykonawcy koncepcji programowej

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 08:44
Do przetargu na kontynuację opracowania elementów koncepcji programowej dla odcinka S17 Wschodniej Obwodnicy Warszawy wpłynęło 5 ofert – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Przy braku odwołań, umowa zostanie podpisana w lutym 2021 r.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Najniższą ofertę na kontynuację opracowania elementów koncepcji programowej dla odcinka S17 Wschodniej Obwodnicy Warszawy pomiędzy węzłami Ząbki i Zakręt złożono na kwotę 3 mln 38 tys. 100 zł, najwyższą na kwotę 7 mln 563 tys. 946 zł i 50 gr. Kosztorys inwestorski to 4 mln 698 tys. 231 zł.
GDDKiA poinformowała, że postępowanie zostało ogłoszone w trybie przetargu nieograniczonego. Złożone oferty będą oceniane przy zastosowaniu następujących kryteriów: cena – 60 proc., zespół projektowy – 24 proc., zespół geologiczny – 16 proc.

Droga 3 twitter - GDDKiA.jpg
Rusza przetarg na budowę obwodnicy PułtuskaProjekt i badanie warunków geologicznych

Inwestor zakłada, że umowa z projektantem, w przypadku braku odwołań, zostanie podpisana w lutym 2021 r. Wykonawca dokumentacji na realizację zadania będzie miał 12 miesięcy od daty jej zawarcia.

"Szacujemy, że kompletną dokumentacją będziemy dysponować w połowie 2022 r., co oznacza, że planujemy ogłoszenie przetargu na realizację tego odcinka w systemie 'Projektuj i buduj' na przełomie 2022 i 2023 r." – czytamy w komunikacie.


Zadaniem projektanta będzie kontynuacja opracowywania dokumentacji zawierającej uszczegółowienia techniczne wskazane w decyzji środowiskowej, jak na przykład zajętość terenu pod przyszłą drogę ekspresową. Projektant przeprowadzi również szczegółowe badania warunków geologicznych.

Część Warszawskiego Węzła Drogowego

Wschodnia Obwodnica Warszawy S17, biegnąca pomiędzy węzłami Drewnica i Lubelska, o długości ok. 16,3 km, stanowi część Warszawskiego Węzła Drogowego, została podzielona na trzy odcinki, w tym Drewnica – Ząbki (ok. 3,6 km), Ząbki – Zakręt (ok. 10,2 km) i Zakręt – Lubelska (ok. 2,5 km). Trasa będzie miała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Wybudowanych zostanie pięć węzłów – Ząbki, Rembertów, Poligon (zjazd techniczny dla wojska), Zakręt i Lubelska.


Według GDDKiA w zakresie pierwszego odcinka, po pozyskaniu finansowania na etap realizacji robót, ogłoszony zostanie przetarg na wybór wykonawcy. Szacowane lata realizacji to 2021-2024. Z kolei na trzecim odcinku pomiędzy węzłami Zakręt i Lubelska trwają prace budowlane. Zgodnie z umową termin zakończenia robót upływa w kwietniu 2021 r. Obecnie rozpatrywane są roszczenia wykonawcy w zakresie wydłużenia czasu na ukończenie.

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybudują drogę i przełożą koryto rzeki. Umowa na budowę odcinka Nowy Sącz – Brzesko podpisana

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 15:30
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na wykonanie pierwszego etapu budowy drogi krajowej między Brzeskim a Nowym Sączem. Inwestycja jest jednocześnie drugim etapem tak zwanego łącznika brzeskiego. Prace wykona firma Eurovia Polska. Koszt tych prac został wyceniony przez wykonawcę na prawie 100 milionów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz bliżej do szybkiego połączenia drogowego Gdynia - Słupsk. GDDKiA ogłosiła kolejny przetarg

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 12:28
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych Ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę 13 - kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S6 Bobrowniki - Skórowo. Będzie to trzeci odcinek, na którego budowę ogłoszono przetarg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Via Carpatia. Jest pierwsza umowa na budowę podlaskiego odcinka drogi

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 14:44
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowę na realizację pierwszego odcinka tej międzynarodowej drogi w województwie podlaskim. Pierwszy 13-kilometrowy odcinek będzie biegł od węzła Białystok, do miejscowości Ploski. Droga Via Carpatia o symbolu S19 będzie budowana w standardzie drogi ekspresowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza przetarg na budowę obwodnicy Pułtuska

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 15:15
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka wykonawcy budowy obwodnicy Pułtuska, która ma powstać w ciągu drogi krajowej numer 61. W ramach kontraktu wykonawca ma też dokonać korekty przebiegu drogi krajowej numer 57.
rozwiń zwiń