X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Urzędy pracy nie tylko dla bezrobotnych. Wiceminister Michałek: będą pomagać osobom chcącym zmienić pracę

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 07:13
- Chcemy, aby urzędy pracy były skoncentrowane nie tylko na zatrudnianiu bezrobotnych, ale również na pracy z tymi osobami, które chcą zmienić miejsce pracy czy nabyć nowe kwalifikacje - podkreśla wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/New Africa

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek, która rozmawiała z przedstawicielami powiatowych urzędów pracy na Dolnym Śląsku przypomniała, że MRPiT jest w trakcie przygotowywania czterech ustaw zmieniających rynek pracy.

kobieta, praca
Prekonsultacje projektu ustawy o wspieraniu zatrudnienia. Urzędy pracy wdrożą nowe formy wsparcia

Współpraca przebiega bardzo dobrze

- Dzisiaj rozmawialiśmy o dwóch najważniejszych ustawach. Pierwsza to ustawa o wspieraniu zatrudnienia, która ma zastąpić obecnie funkcjonującą, która ma już 18 lat i dawno trzeba było ją zmienić. Było kilka nowelizacji, ale obecnie, w czasie pandemii rynek pracy bardzo się zmienił i musimy dostosować ustawę do nowych warunków - mówiła.

Druga konsultowana ustawa - jak dodała wiceminister - dotyczy zatrudniania cudzoziemców.

- Wszyscy przedsiębiorcy w całej Polsce mówią jednym głosem: trzeba uprościć zatrudnianie cudzoziemców w Polsce, ponieważ wszystkim pracodawcom brakuje rąk do pracy, a będzie brakowało jeszcze bardziej - oceniła.


Zdaniem Iwony Michałek współpraca pomiędzy rządem a samorządami w zakresie rynku pracy przebiega bardzo dobrze.

- To właśnie przez te instytucje przeszły miliardy złotych do przedsiębiorców. Sprawdzili się bardzo mocno i chcemy utrzymać te instytucje, ale oczywiście one będą miały inne narzędzia do pracy - mówiła wiceszefowa resortu rozwoju.

- Chcielibyśmy, żeby były one skoncentrowane nie tylko na zatrudnianiu bezrobotnych, ale również były zaangażowane w pracę z tymi osobami, które chcą zmienić miejsce pracy, nabyć nowe kwalifikacje. Postawiliśmy bardzo na ustawiczne kształcenie, chcemy otworzyć się szerzej na przedsiębiorców, kształcić i przygotowywać do lokalnego rynku pracy tych, którzy tej pracy poszukują lub po prostu chcą ją zmienić - tłumaczyła.

Nie tylko ilość, ale też jakość miejsc pracy

Iwona Michałek poinformowała też, że na reformę rynku pracy zapisaną w Krajowym Planie Odbudowy zagwarantowane są 52 mln euro, które mają być przeznaczone na cyfryzację.

- Chcielibyśmy, żeby obecnie funkcjonujących 18 różnych systemów informatycznych było zastąpionych jednym, najwyżej dwoma - powiedziała.


Dodała, że prowadzone konsultacje potwierdzają również konieczność zreformowania ochotniczych hufców pracy.

Obecny na konferencji prasowej wiceminister edukacji i nauki Wojciech Murdzek zwracał uwagę na konieczność współpracy między ministerstwami w zakresie rynku pracy i gospodarki.

- Zależy nam, żeby zarządzanie całym rynkiem pracy otwierało perspektywy podnoszące nie tylko ilość, ale też jakość miejsc pracy. Dlatego wszelkie rozwiązania służące innowacjom, badaniom, wzmocnieniu szkolnictwa branżowego i tego na poziomie średnim i wyższym to jest przestrzeń do ścisłej współpracy - tłumaczył wiceminister.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Urzędy pracy na miarę XXI wieku. Ministerstwo zapowiada reformę

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 08:23
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zapowiada reformę rynku pracy. Chce unowocześnić urzędy, by stały się centrami aktywizacji i przekwalifikowania – pisze piątkowy "Puls Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chcemy odbudować etos rzemiosła". Wiceminister rozwoju o wsparciu dla małych i średnich firm

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 15:37
Polski Inkubator Rzemiosła to unikatowy program wspierania małych i średnich przedsiębiorstw - uwzględnia także problemy postpandemiczne - powiedziała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawa i obowiązki w czasie pracy sezonowej. Resort rozwoju rusza z kampanią informacyjną

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 07:58
Dziś rozpoczyna się polska odsłona ogólnoeuropejskiej kampanii promującej bezpieczne warunki pracy sezonowej w krajach UE. Chcemy podnieść świadomość pracowników sezonowych nt. przysługujących im praw, obowiązków i usług doradczych - powiedziała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek.
rozwiń zwiń