X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Minister rolnictwa: ten rok dla sadowników jest trudny, chcemy, by jak najszybciej dostali wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 13:07
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda odwiedził sadowników na Lubelszczyźnie. Podkreślił, że wsparcie finansowe dla poszkodowanych w nawałnicach powinno jak najszybciej do nich trafić.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: branislavpudar/Shutterstock.com

Podczas wizyty na Lubelszczyźnie minister Puda powiedział, że sytuacja sadowników jest bardzo dynamiczna.

- Wiemy doskonale, że ten rok sadownikom nie ułatwiał pracy. Było wiele nawałnic, były gradobicia, w związku z tym są też problemy z wypłatą tych środków finansowych, o których sadownicy często mówili. Chcemy to jak najszybciej załatwić, chcemy, żeby te środki finansowe trafiały tam, gdzie powinny trafić – zaznaczył Puda.

rolnik 1200.jpg
Pomoc w tworzeniu grup producentów. W październiku ruszy nabór wniosków

Państwo wspiera rolników i sadowników

Zapytany o przygotowywane przez resort instrumenty pomocowe minister przekazał, że "to bardzo istotne, aby rolnikom zabezpieczać możliwość dalszego funkcjonowania, nawet w momencie, kiedy taka tragedia im się zdarzyła".

- Myślimy o wsparciu tych gospodarstw, które ucierpiały najbardziej. Mamy wiedzę na temat tego, że w całej Polsce występowały liczne gradobicia. Myślimy również o tym, aby w perspektywie przyszłego roku stworzyć nowy system, w którym takie ryzyka mogły być ubezpieczone przez rolników, po to, aby zapewnić im możliwość ciągłości funkcjonowania – zaznaczył szef resortu.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Czytaj także

Eksport produktów rolnych. Zobacz, jak Polska wypada na tle świata

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 11:34
Polska odpowiada za 2,1 proc. światowego oraz 5,9 proc. unijnego eksportu produktów rolnych - wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE). Eksperci zwrócili uwagę, że kluczowe jest wykorzystanie potencjału technologicznego sektora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm odrzucił wniosek o odwołanie ministra rolnictwa. Puda: dziękuję wszystkim, którzy mi zaufali

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 23:38
Sejm odrzucił wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa. Za oddaleniem wniosku głosowało 231 posłów, 214 domagało się odwołania ministra, a 2 wstrzymało się od głosu. Głosowało 449 posłów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc w tworzeniu grup producentów. W październiku ruszy nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 16:38
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie prowadziła nabór wniosków na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów". Dofinansowanie może wynieść do 100 tys. euro. Nabór potrwa od 20 października do 30 listopada 2021 r.
rozwiń zwiń